Licensed to Florida Southern College
                                    HY-TEK's MEET MANAGER 5.0 1/3/2015 03:59 PM
                           Wingate vs FSC - 1/3/2015                           
                                    Results                                    
 
Event 1  Girls 400 Yard Medley Relay
===============================================================================
    School                                               Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Wingate University-NC  'A'                             NT    3:55.19   11  
     1) Koryukova, Rita S 20            2) Kosheleva, Olga 19             
     3) Dumur, Armony 23                4) Clark, Leigh-ann E 18          
  2 Florida Southern College-FL  'A'                  3:48.47    3:57.16    4  
     1) Reynolds, Lauren A 20           2) Gouge, Kelsey E 20             
     3) Ley, Cassie S 19                4) Breault, Peyton C 19           
                  28.79       59.54 (59.54)     1:29.48 (29.94)   2:04.62 (1:05.08)
        2:31.98 (27.36)     3:03.80 (59.18)     3:29.20 (25.40)     3:57.16 (53.36)
  3 Wingate University-NC  'B'                             NT    4:01.58    2  
     1) Arkhipova, Viktoriya S 19       2) Weiss, Jessika S 20            
     3) Arzadon, Jasmine 21             4) Coughlin, Caitlin M 19         
                  28.61       58.88 (58.88)     1:29.40 (30.52)   2:04.68 (1:05.80)
        2:32.78 (28.10)   3:05.91 (1:01.23)     3:31.89 (25.98)     4:01.58 (55.67)
  4 Florida Southern College-FL  'B'                       NT    4:02.99  
     1) Rose, Lily M 20                 2) Burns, Morgan D 20             
     3) Ballard, Alex M 19              4) Kaufmann, Allie E 18           
                  29.31   1:00.95 (1:00.95)     1:32.31 (31.36)   2:08.06 (1:07.11)
        2:36.38 (28.32)   3:08.76 (1:00.70)     3:34.37 (25.61)     4:02.99 (54.23)
  5 Wingate University-NC  'C'                             NT   x4:13.85  
     1) Brooks, Erin T 19               2) Santiesteban, Luisa F 21       
     3) Gervas, Kellie N 21             4) Espinalt, Mariona M 19         
                  30.45   1:02.63 (1:02.63)     1:35.91 (33.28)   2:14.06 (1:11.43)
        2:42.90 (28.84)   3:16.80 (1:02.74)     3:43.73 (26.93)     4:13.85 (57.05)
 
Event 2  Boys 400 Yard Medley Relay
===============================================================================
    School                                               Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Florida Southern College-FL  'A'                  3:15.58    3:25.13   11  
     1) Rojas, Luis R 24                2) Rowe, Spencer L 22             
     3) Lima, Edson S 20                4) Marin, Jesus J 22              
                  25.23       51.70 (51.70)     1:19.15 (27.45)     1:49.87 (58.17)
        2:12.85 (22.98)     2:39.64 (49.77)     3:01.03 (21.39)     3:25.13 (45.49)
  2 Wingate University-NC  'A'                             NT    3:29.42    4  
     1) Knapp, Samuel L 21              2) Kanyuka, Roman M 23            
     3) Zeraidi, Mehdi 20               4) Collum, David E 21             
  3 Wingate University-NC  'B'                             NT    3:35.26    2  
     1) Ryan, Brendan P 19              2) Parkhomenko, Mikhail 21        
     3) Petrovski, Damjan 21            4) Tresslar, Stephen C 18         
                  25.81       54.14 (54.14)     1:21.48 (27.34)     1:52.98 (58.84)
        2:18.09 (25.11)     2:47.29 (54.31)     3:09.98 (22.69)     3:35.26 (47.97)
  4 Florida Southern College-FL  'B'                       NT    3:39.58  
     1) Coleman, Evan M 19              2) Lake, Dylan P 21               
     3) Basting, Parker J 19            4) Merrill, Richie K 19           
                  54.00                             1:21.14 ( )         1:53.04 ( )
        2:18.04 (25.00)     2:46.92 (53.88)     3:11.36 (24.44)     3:39.58 (52.66)
  5 Wingate University-NC  'C'                             NT   x3:43.67  
     1) Morris, Chris M 21              2) Siegel, Robin C 18             
     3) Edwards, Cody A 20              4) Wright, Tripp W 19             
                  26.96       55.63 (55.63)     1:23.48 (27.85)   1:56.58 (1:00.95)
        2:22.53 (25.95)     2:53.42 (56.84)     3:16.92 (23.50)     3:43.67 (50.25)
 
Event 3  Girls 1000 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Crenshaw, Alli S          20 Southern-FL          9:53.07   10:22.86    9  
                  28.80       59.76 (30.96)     1:31.02 (31.26)     2:02.41 (31.39)
        2:33.65 (31.24)     3:04.93 (31.28)     3:36.24 (31.31)     4:07.45 (31.21)
        4:38.72 (31.27)     5:09.99 (31.27)     5:41.29 (31.30)     6:12.55 (31.26)
        6:43.90 (31.35)     7:15.25 (31.35)     7:46.32 (31.07)     8:17.61 (31.29)
        8:48.88 (31.27)     9:20.13 (31.25)     9:51.64 (31.51)    10:22.86 (31.22)
  2 Wessler, Julie A          23 Wingate Swimming-NC       NT   10:32.77    4  
  3 Fris, Elizabeth A         19 Southern-FL         10:20.11   10:41.17    3  
                  30.07     1:02.23 (32.16)     1:34.95 (32.72)     2:07.84 (32.89)
        2:40.67 (32.83)     3:12.95 (32.28)     3:45.38 (32.43)     4:17.90 (32.52)
        4:50.32 (32.42)     5:22.70 (32.38)     5:54.60 (31.90)     6:26.65 (32.05)
        6:58.58 (31.93)     7:30.59 (32.01)     8:02.84 (32.25)     8:34.74 (31.90)
        9:06.43 (31.69)     9:38.21 (31.78)    10:10.32 (32.11)    10:41.17 (30.85)
  4 Burns, Heather M          20 Southern-FL         10:24.16   10:46.05    2  
                  30.05     1:01.98 (31.93)     1:34.33 (32.35)     2:06.84 (32.51)
        2:39.22 (32.38)     3:11.77 (32.55)     3:44.20 (32.43)     4:16.72 (32.52)
        4:49.30 (32.58)     5:21.63 (32.33)     5:53.99 (32.36)     6:26.16 (32.17)
        6:58.31 (32.15)     7:30.56 (32.25)     8:02.97 (32.41)     8:35.39 (32.42)
        9:07.89 (32.50)     9:40.82 (32.93)    10:13.74 (32.92)    10:46.05 (32.31)
  5 Kaspersson, Erika S       20 Wingate Swimming-NC       NT   11:11.97    1  
                  30.42     1:03.13 (32.71)     1:36.41 (33.28)     2:10.21 (33.80)
        2:44.04 (33.83)     3:18.22 (34.18)     3:52.15 (33.93)     4:25.90 (33.75)
        4:59.92 (34.02)     5:34.01 (34.09)     6:07.85 (33.84)     6:41.79 (33.94)
        7:15.74 (33.95)     7:49.83 (34.09)     8:23.66 (33.83)     8:57.73 (34.07)
        9:31.67 (33.94)    10:05.50 (33.83)    10:38.95 (33.45)    11:11.97 (33.02)
  6 Procopii, Marinela        18 Wingate Swimming-NC       NT   11:18.31  
                  31.20     1:04.54 (33.34)     1:38.05 (33.51)     2:11.93 (33.88)
        2:45.44 (33.51)     3:18.99 (33.55)     3:53.12 (34.13)     4:27.00 (33.88)
        5:01.73 (34.73)     5:35.97 (34.24)     6:10.19 (34.22)     6:44.07 (33.88)
        7:18.15 (34.08)     7:52.65 (34.50)     8:27.06 (34.41)     9:01.69 (34.63)
        9:35.75 (34.06)    10:10.04 (34.29)    10:44.47 (34.43)    11:18.31 (33.84)
  7 Brannan, Laura E          20 Wingate Swimming-NC       NT  x11:23.91  
                  30.88     1:04.38 (33.50)     1:38.07 (33.69)     2:12.17 (34.10)
        2:46.13 (33.96)     3:20.26 (34.13)     3:54.45 (34.19)     4:29.06 (34.61)
        5:03.78 (34.72)     5:38.42 (34.64)     6:12.94 (34.52)     6:47.57 (34.63)
        7:22.35 (34.78)     7:56.84 (34.49)     8:31.50 (34.66)     9:05.79 (34.29)
        9:40.27 (34.48)    10:14.95 (34.68)    10:49.62 (34.67)    11:23.91 (34.29)
 
Event 4  Boys 1000 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Tolosa, Juan              20 Southern-FL          9:09.36    9:37.48    9  
                  26.68       55.24 (28.56)     1:24.38 (29.14)     1:53.72 (29.34)
        2:23.26 (29.54)     2:52.08 (28.82)     3:21.17 (29.09)     3:50.38 (29.21)
        4:19.71 (29.33)     4:49.20 (29.49)     5:18.37 (29.17)     5:47.48 (29.11)
        6:17.05 (29.57)     6:46.30 (29.25)     7:15.28 (28.98)     7:44.38 (29.10)
        8:12.99 (28.61)     8:41.33 (28.34)     9:09.83 (28.50)     9:37.48 (27.65)
  2 Garrastazu, Raul A        20 Southern-FL          9:23.17    9:37.77    4  
                  26.28       55.38 (29.10)     1:24.80 (29.42)     1:54.36 (29.56)
        2:24.15 (29.79)     2:53.73 (29.58)     3:23.30 (29.57)     3:52.90 (29.60)
        4:22.36 (29.46)     4:52.14 (29.78)     5:21.61 (29.47)     5:50.84 (29.23)
        6:20.03 (29.19)     6:48.75 (28.72)     7:17.49 (28.74)     7:46.00 (28.51)
        8:14.09 (28.09)     8:42.71 (28.62)     9:12.44 (29.73)     9:37.77 (25.33)
  3 Arvidsson, Ossian J       22 Wingate Swimming-NC       NT    9:54.73    3  
  4 Fjeldberg, Oystein        21 Wingate Swimming-NC       NT   10:09.49    2  
                  27.31       56.70 (29.39)     1:26.75 (30.05)     1:57.53 (30.78)
        2:28.41 (30.88)     2:59.08 (30.67)     3:29.31 (30.23)     4:00.01 (30.70)
        4:30.80 (30.79)     5:01.68 (30.88)     5:33.13 (31.45)     6:03.74 (30.61)
        6:34.85 (31.11)     7:06.22 (31.37)     7:37.22 (31.00)     8:08.00 (30.78)
        8:38.86 (30.86)     9:10.10 (31.24)     9:40.61 (30.51)    10:09.49 (28.88)
 
Event 5  Girls 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Petrenko, Sofia Y         23 Wingate Swimming-NC       NT    1:53.78    9  
  2 Crenshaw, Alli S          20 Southern-FL          1:49.38    1:55.03    4  
                  26.88       55.56 (28.68)     1:25.24 (29.68)     1:55.03 (29.79)
  3 Clark, Leigh-ann E        18 Wingate Swimming-NC       NT    1:56.89    3  
                  28.23       57.61 (29.38)     1:27.77 (30.16)     1:56.89 (29.12)
  4 Breault, Peyton C         19 Southern-FL          1:53.48    1:57.12    2  
                  27.90       57.26 (29.36)     1:27.38 (30.12)     1:57.12 (29.74)
  5 McClendon, Riley E        19 Southern-FL          1:55.51    1:57.55    1  
                  27.66       57.15 (29.49)     1:27.18 (30.03)     1:57.55 (30.37)
  6 Clouse, Cheyanne A        18 Wingate Swimming-NC       NT    2:01.68  
                  28.52       58.29 (29.77)     1:29.72 (31.43)     2:01.68 (31.96)
  7 Gervas, Kellie N          21 Wingate Swimming-NC       NT   x2:03.53  
                  29.03     1:00.86 (31.83)     1:32.64 (31.78)     2:03.53 (30.89)
  8 Carpenter, Laura N        19 Southern-FL          1:58.02   x2:05.74  
                  28.61     1:00.97 (32.36)     1:33.67 (32.70)     2:05.74 (32.07)
 
Event 6  Boys 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Marin, Jesus J            22 Southern-FL          1:37.99    1:40.75    9  
                  23.62       49.09 (25.47)     1:14.57 (25.48)     1:40.75 (26.18)
  2 Heidrich, Jerome K        20 Wingate Swimming-NC       NT    1:43.68    4  
                  24.10       49.69 (25.59)     1:16.53 (26.84)     1:43.68 (27.15)
  3 Wathen, Alec F            21 Southern-FL          1:43.50    1:44.37    3  
                  51.62     1:18.00 (26.38)     1:44.55 (26.55)         1:44.37 ( )
  4 Kluever, Leif-Henning     21 Wingate Swimming-NC       NT    1:45.30    2  
  5 Tolosa, Juan              20 Southern-FL          1:40.01    1:49.90    1  
                  25.26       52.48 (27.22)     1:21.16 (28.68)     1:49.90 (28.74)
  6 Tresslar, Stephen C       18 Wingate Swimming-NC       NT    1:53.26  
                  25.73       54.08 (28.35)     1:23.91 (29.83)     1:53.26 (29.35)
  7 Merrill, Richie K         19 Southern-FL          1:55.01   x1:56.02  
                  26.46       55.58 (29.12)     1:26.16 (30.58)     1:56.02 (29.86)
  8 Wright, Tripp W           19 Wingate Swimming-NC       NT   x1:56.62  
                  25.99       55.13 (29.14)     1:25.76 (30.63)     1:56.62 (30.86)
 
Event 7  Girls 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Gouge, Kelsey E           20 Southern-FL            23.57      24.27    9  
  2 Dumur, Armony             23 Wingate Swimming-NC       NT      24.38    4  
  3 Fish, Ana M               21 Wingate Swimming-NC       NT      24.51    3  
  4 Reynolds, Lauren A        20 Southern-FL            24.31      25.40    2  
  5 Aubley, Britt G           18 Southern-FL            24.55      25.81    1  
  6 Rose, Lily M              20 Southern-FL            24.90     x26.06  
  7 Arzadon, Jasmine          21 Wingate Swimming-NC       NT      26.22  
 
Event 8  Boys 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Gutierrez, Allan G        21 Southern-FL            20.50      21.19    9  
  2 Gimenez, Diego            19 Southern-FL            20.72      21.40    4  
  3 Zeraidi, Issam            22 Wingate Swimming-NC       NT      21.60    3  
  4 Lima, Edson S             20 Southern-FL            20.86      21.68    2  
  5 Latham, Collin F          20 Southern-FL            21.11     x21.80  
  6 Zeraidi, Mehdi            20 Wingate Swimming-NC       NT      22.37    1  
  7 Ryan, Brendan P           19 Wingate Swimming-NC       NT      23.52  
  8 Edwards, Cody A           20 Wingate Swimming-NC       NT     x23.72  
 
Event 9  Girls 200 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Petrenko, Sofia Y         23 Wingate Swimming-NC       NT    2:09.22    9  
  2 Ley, Cassie S             19 Southern-FL          2:03.77    2:12.00    4  
                  29.23     1:03.25 (34.02)     1:41.64 (38.39)     2:12.00 (30.36)
  3 Whittenburg, Jacinda D    19 Southern-FL          2:06.34    2:13.38    3  
                  29.51     1:04.29 (34.78)     1:42.66 (38.37)     2:13.38 (30.72)
  4 Burns, Morgan D           20 Southern-FL          2:06.96    2:14.01    2  
                  30.29     1:05.91 (35.62)     1:43.31 (37.40)     2:14.01 (30.70)
  5 Kosheleva, Olga           19 Wingate Swimming-NC       NT    2:15.57    1  
                  29.70     1:04.62 (34.92)     1:41.59 (36.97)     2:15.57 (33.98)
  6 Weiss, Jessika S          20 Wingate Swimming-NC       NT    2:17.76  
                  30.54     1:08.07 (37.53)     1:45.41 (37.34)     2:17.76 (32.35)
  7 Santiesteban, Luisa F     21 Wingate Swimming-NC       NT   x2:18.17  
                  30.95     1:06.91 (35.96)     1:45.70 (38.79)     2:18.17 (32.47)
  8 Rowan, Madi M             19 Southern-FL               NT   x2:22.95  
                  30.11     1:06.25 (36.14)     1:49.51 (43.26)     2:22.95 (33.44)
 -- Tormenti, Victoria K      21 Wingate Swimming-NC       NT   X2:26.53  
 
Event 10  Boys 200 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Rojas, Luis R             24 Southern-FL          1:50.54    1:54.94    9  
                  25.07       53.19 (28.12)     1:27.63 (34.44)     1:54.94 (27.31)
  2 Collum, David E           21 Wingate Swimming-NC       NT    1:56.88    4  
  3 Lake, Dylan P             21 Southern-FL          1:52.97    1:59.45    3  
                  26.01       56.84 (30.83)     1:30.87 (34.03)     1:59.45 (28.58)
  4 Rowe, Spencer L           22 Southern-FL          1:59.84    2:03.06    2  
                  26.61       59.41 (32.80)     1:33.30 (33.89)     2:03.06 (29.76)
  5 Basting, Parker J         19 Southern-FL          1:57.90   x2:03.83  
                  26.81       58.72 (31.91)     1:35.18 (36.46)     2:03.83 (28.65)
  6 Parkhomenko, Mikhail      21 Wingate Swimming-NC       NT    2:05.72    1  
                  26.74     1:00.52 (33.78)     1:35.64 (35.12)     2:05.72 (30.08)
  7 Siegel, Robin C           18 Wingate Swimming-NC       NT    2:06.22  
                  26.96     1:00.41 (33.45)     1:36.06 (35.65)     2:06.22 (30.16)
 
Event 11  Girls 200 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Petrenko, Sofia Y         23 Wingate Swimming-NC       NT    2:08.44    9  
  2 Coughlin, Caitlin M       19 Wingate Swimming-NC       NT    2:11.58    4  
                  29.82     1:03.17 (33.35)     1:37.97 (34.80)     2:11.58 (33.61)
  3 Wessler, Julie A          23 Wingate Swimming-NC       NT    2:11.70    3  
                  30.09     1:03.24 (33.15)     1:37.64 (34.40)     2:11.70 (34.06)
  4 Gavin, Kourtney C         20 Southern-FL          2:12.56    2:12.00    2  
                  30.10     1:03.65 (33.55)     1:37.97 (34.32)     2:12.00 (34.03)
  5 Fris, Elizabeth A         19 Southern-FL               NT    2:13.86    1  
                  30.42     1:03.95 (33.53)     1:38.59 (34.64)     2:13.86 (35.27)
  6 Gervas, Kellie N          21 Wingate Swimming-NC       NT   x2:19.24  
                  32.12     1:07.62 (35.50)     1:44.02 (36.40)     2:19.24 (35.22)
  7 Carden, Catie E           21 Southern-FL          2:11.09    2:21.00  
                  31.67     1:07.66 (35.99)     1:44.78 (37.12)     2:21.00 (36.22)
 
Event 12  Boys 200 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Gutierrez, Allan G        21 Southern-FL               NT    1:52.62    9  
                  25.27       54.52 (29.25)     1:52.62 (58.10)                    
  2 Garrastazu, Raul A        20 Southern-FL          1:49.04    1:54.41    4  
                  26.07       55.36 (29.29)     1:54.41 (59.05)                    
  3 Fjeldberg, Oystein        21 Wingate Swimming-NC       NT    1:57.31    3  
  4 Arvidsson, Ossian J       22 Wingate Swimming-NC       NT    2:01.55    2  
                  27.65       59.13 (31.48)   2:01.55 (1:02.42)                    
  5 Coleman, Evan M           19 Southern-FL               NT    2:02.94    1  
                  28.01       58.65 (30.64)   2:02.94 (1:04.29)                    
  6 Petrovski, Damjan         21 Wingate Swimming-NC       NT    2:05.30  
                  27.29       58.42 (31.13)   2:05.30 (1:06.88)                    
 
Event 13  Girls 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Gouge, Kelsey E           20 Southern-FL            50.84      51.99    9  
                  24.87       51.99 (27.12)                                        
  2 Dumur, Armony             23 Wingate Swimming-NC       NT      54.11    4  
  3 Breault, Peyton C         19 Southern-FL            53.01      54.12    3  
                  26.59       54.12 (27.53)                                        
  4 Fish, Ana M               21 Wingate Swimming-NC       NT      54.51    2  
                  26.20       54.51 (28.31)                                        
  5 McClendon, Riley E        19 Southern-FL            52.76      54.61    1  
                  26.44       54.61 (28.17)                                        
  6 Haney, Leah C             20 Southern-FL            54.55     x56.19  
                  26.49       56.19 (29.70)                                        
  7 Clouse, Cheyanne A        18 Wingate Swimming-NC       NT      56.20  
                  27.46       56.20 (28.74)                                        
 
Event 14  Boys 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Marin, Jesus J            22 Southern-FL            45.54      46.28    9  
                  22.45       46.28 (23.83)                                        
  2 Zeraidi, Issam            22 Wingate Swimming-NC       NT      46.80    4  
  3 Gimenez, Diego            19 Southern-FL            45.33      46.84    3  
                  22.54       46.84 (24.30)                                        
  4 Heidrich, Jerome K        20 Wingate Swimming-NC       NT      46.92    2  
                  22.98       46.92 (23.94)                                        
  5 Lima, Edson S             20 Southern-FL            45.77      47.62    1  
                  22.99       47.62 (24.63)                                        
  6 Latham, Collin F          20 Southern-FL            47.01     x47.71  
                  22.69       47.71 (25.02)                                        
  7 Edwards, Cody A           20 Wingate Swimming-NC       NT      52.43  
                  24.87       52.43 (27.56)                                        
 
Event 15  Girls 200 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Arkhipova, Viktoriya S    19 Wingate Swimming-NC       NT    2:05.60    9  
  2 Reynolds, Lauren A        20 Southern-FL          1:59.86    2:07.32    4  
                  30.37     1:03.18 (32.81)     1:35.34 (32.16)     2:07.32 (31.98)
  3 Espinalt, Mariona M       19 Wingate Swimming-NC       NT    2:10.41    3  
                  31.10     1:04.85 (33.75)     1:37.93 (33.08)     2:10.41 (32.48)
  4 Koryukova, Rita S         20 Wingate Swimming-NC       NT    2:12.24    2  
                  31.14     1:04.41 (33.27)     1:38.00 (33.59)     2:12.24 (34.24)
  5 Rose, Lily M              20 Southern-FL          2:06.60    2:14.00    1  
                  31.27     1:04.55 (33.28)     1:39.05 (34.50)     2:14.00 (34.95)
  6 Ballard, Alex M           19 Southern-FL          2:06.81    2:14.42  
                  31.22     1:05.25 (34.03)     1:40.08 (34.83)     2:14.42 (34.34)
  7 Brooks, Erin T            19 Wingate Swimming-NC       NT   x2:16.17  
                  31.71     1:06.00 (34.29)     1:41.05 (35.05)     2:16.17 (35.12)
  8 Carden, Catie E           21 Southern-FL          2:16.63   x2:24.97  
                1:47.36     2:24.97 (37.61)         2:24.97 ( )                    
 
Event 16  Boys 200 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Rojas, Luis R             24 Southern-FL          1:47.56    1:52.68    9  
                  26.64       55.06 (28.42)     1:24.01 (28.95)     1:52.68 (28.67)
  2 Knapp, Samuel L           21 Wingate Swimming-NC       NT    1:56.11    4  
  3 Coleman, Evan M           19 Southern-FL          1:51.99    1:58.98    3  
                  27.73   1:28.81 (1:01.08)     1:58.98 (30.17)         1:58.98 ( )
  4 Tresslar, Stephen C       18 Wingate Swimming-NC       NT    2:00.67    2  
                  27.95       58.43 (30.48)     1:29.55 (31.12)     2:00.67 (31.12)
  5 Morris, Chris M           21 Wingate Swimming-NC       NT    2:01.36    1  
                  28.36       59.07 (30.71)     1:30.67 (31.60)     2:01.36 (30.69)
  6 Basting, Parker J         19 Southern-FL               NT    2:03.09  
                  28.94     1:00.46 (31.52)     1:31.89 (31.43)     2:03.09 (31.20)
  7 Ryan, Brendan P           19 Wingate Swimming-NC       NT   x2:07.74  
                  28.30       58.85 (30.55)     1:33.50 (34.65)     2:07.74 (34.24)
 
Event 17  Girls 500 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Crenshaw, Alli S          20 Southern-FL          4:51.35    5:06.17    9  
                  28.68       59.19 (30.51)     1:29.93 (30.74)     2:00.80 (30.87)
        2:31.81 (31.01)     3:02.43 (30.62)     3:33.27 (30.84)     4:04.33 (31.06)
        4:35.67 (31.34)     5:06.17 (30.50)                                        
  2 Wessler, Julie A          23 Wingate Swimming-NC       NT    5:11.20    4  
  3 Burns, Heather M          20 Southern-FL          5:00.80    5:19.42    3  
                  29.64     1:01.11 (31.47)     1:32.91 (31.80)     2:05.07 (32.16)
        2:37.47 (32.40)     3:09.70 (32.23)     3:41.97 (32.27)     4:14.67 (32.70)
        4:47.22 (32.55)     5:19.42 (32.20)                                        
  4 Rowan, Madi M             19 Southern-FL          5:16.72    5:27.57    2  
                  30.32     1:03.39 (33.07)     1:36.67 (33.28)     2:10.03 (33.36)
        2:43.23 (33.20)     3:15.89 (32.66)     3:48.31 (32.42)     4:21.14 (32.83)
        4:54.25 (33.11)     5:27.57 (33.32)                                        
  5 Kaspersson, Erika S       20 Wingate Swimming-NC       NT    5:31.07    1  
                  30.60     1:03.39 (32.79)     1:36.87 (33.48)     2:10.34 (33.47)
        2:43.56 (33.22)     3:17.05 (33.49)     3:50.41 (33.36)     4:24.15 (33.74)
        4:57.97 (33.82)     5:31.07 (33.10)                                        
  6 Procopii, Marinela        18 Wingate Swimming-NC       NT    5:34.26  
                  30.37     1:03.12 (32.75)     1:36.76 (33.64)     2:10.55 (33.79)
        2:44.38 (33.83)     3:18.26 (33.88)     3:52.21 (33.95)     4:26.62 (34.41)
        5:00.77 (34.15)     5:34.26 (33.49)                                        
  7 Brannan, Laura E          20 Wingate Swimming-NC       NT   x5:40.11  
                  30.74     1:04.35 (33.61)     1:38.35 (34.00)     2:12.61 (34.26)
        2:47.05 (34.44)     3:21.54 (34.49)     3:56.24 (34.70)     4:30.84 (34.60)
        5:05.54 (34.70)     5:40.11 (34.57)                                        
 
Event 18  Boys 500 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Garrastazu, Raul A        20 Southern-FL          4:38.61    4:40.91    9  
                  25.96       53.74 (27.78)     1:22.06 (28.32)     1:50.72 (28.66)
        2:19.17 (28.45)     2:47.88 (28.71)     3:16.71 (28.83)     3:45.45 (28.74)
        4:13.61 (28.16)     4:40.91 (27.30)                                        
  2 Tolosa, Juan              20 Southern-FL          4:23.89    4:45.46    4  
                  26.22       54.63 (28.41)     1:23.62 (28.99)     1:53.23 (29.61)
        2:22.82 (29.59)     2:50.72 (27.90)     3:19.04 (28.32)     3:47.97 (28.93)
        4:16.38 (28.41)     4:45.46 (29.08)                                        
  3 Wathen, Alec F            21 Southern-FL               NT    4:46.53    3  
                  26.84       55.99 (29.15)     1:25.08 (29.09)     1:54.36 (29.28)
        2:23.70 (29.34)     2:52.56 (28.86)     3:21.09 (28.53)     3:49.82 (28.73)
        4:18.60 (28.78)     4:46.53 (27.93)                                        
  4 Arvidsson, Ossian J       22 Wingate Swimming-NC       NT    4:52.99    2  
                  26.60       54.96 (28.36)     1:23.98 (29.02)     1:53.58 (29.60)
        2:23.25 (29.67)     2:52.85 (29.60)     3:22.90 (30.05)     3:53.31 (30.41)
        4:23.51 (30.20)     4:52.99 (29.48)                                        
  5 Fjeldberg, Oystein        21 Wingate Swimming-NC       NT    4:54.27    1  
  6 Kluever, Leif-Henning     21 Wingate Swimming-NC       NT    5:00.16  
                  26.93       56.26 (29.33)     1:25.83 (29.57)     1:55.58 (29.75)
        2:25.54 (29.96)     2:55.88 (30.34)     3:26.83 (30.95)     3:58.23 (31.40)
        4:29.80 (31.57)     5:00.16 (30.36)                                        
 
Event 19  Girls 200 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Burns, Morgan D           20 Southern-FL          2:21.70    2:23.62    9  
                  33.33     1:09.54 (36.21)     1:46.25 (36.71)     2:23.62 (37.37)
  2 Weiss, Jessika S          20 Wingate Swimming-NC       NT    2:24.25    4  
  3 Kosheleva, Olga           19 Wingate Swimming-NC       NT    2:25.37    3  
                  33.65     1:10.45 (36.80)     1:47.57 (37.12)     2:25.37 (37.80)
  4 Whittenburg, Jacinda D    19 Southern-FL          2:23.42    2:27.22    2  
                  34.26     1:12.09 (37.83)     1:49.58 (37.49)     2:27.22 (37.64)
  5 Santiesteban, Luisa F     21 Wingate Swimming-NC       NT    2:30.85    1  
                  34.59     1:12.07 (37.48)     1:51.06 (38.99)     2:30.85 (39.79)
  6 Procopii, Marinela        18 Wingate Swimming-NC       NT   x2:32.51  
                  36.54     1:15.67 (39.13)     1:54.80 (39.13)     2:32.51 (37.71)
  7 Gavin, Kourtney C         20 Southern-FL          2:29.04    2:33.26  
                  36.41     1:15.38 (38.97)     1:54.58 (39.20)     2:33.26 (38.68)
 -- Tormenti, Victoria K      21 Wingate Swimming-NC       NT   X2:43.94  
                  36.63     1:17.09 (40.46)     1:59.91 (42.82)     2:43.94 (44.03)
 
Event 20  Boys 200 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Kanyuka, Roman M          23 Wingate Swimming-NC       NT    2:06.60    9  
  2 Parkhomenko, Mikhail      21 Wingate Swimming-NC       NT    2:11.30    4  
                  30.26     1:04.15 (33.89)     1:38.44 (34.29)     2:11.30 (32.86)
  3 Siegel, Robin C           18 Wingate Swimming-NC       NT    2:18.33    3  
                  31.16     1:06.09 (34.93)     1:42.21 (36.12)     2:18.33 (36.12)
 -- Lake, Dylan P             21 Southern-FL          2:03.97   X2:10.15  
                  29.86     1:02.78 (32.92)     1:35.92 (33.14)     2:10.15 (34.23)
 -- Rowe, Spencer L           22 Southern-FL          2:08.68   X2:11.38  
                  29.24     1:01.70 (32.46)     1:35.53 (33.83)     2:11.38 (35.85)
 -- Pliss, Daniel A           19 Southern-FL          2:17.69   X2:23.60  
                  32.09     1:08.20 (36.11)     1:45.66 (37.46)     2:23.60 (37.94)
 -- Petrovski, Damjan         21 Wingate Swimming-NC       NT         DQ  
                  30.97     1:05.96 (34.99)     1:40.88 (34.92)          DQ (35.06)
 
Event 21  Girls 400 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    School                                               Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Wingate University-NC  'A'                             NT    3:35.40   11  
     1) Fish, Ana M 21                  2) Arkhipova, Viktoriya S 19      
     3) Koryukova, Rita S 20            4) Clark, Leigh-ann E 18          
  2 Florida Southern College-FL  'A'                  3:27.71    3:37.07    4  
     1) McClendon, Riley E 19           2) Fris, Elizabeth A 19           
     3) Ballard, Alex M 19              4) Kaufmann, Allie E 18           
                  26.22       54.31 (54.31)     1:20.12 (25.81)     1:48.58 (54.27)
        2:15.01 (26.43)     2:43.45 (54.87)     3:08.84 (25.39)     3:37.07 (53.62)
  3 Florida Southern College-FL  'B'                       NT    3:45.13    2  
     1) Carpenter, Laura N 19           2) Burns, Heather M 20            
     3) Aubley, Britt G 18              4) Whittenburg, Jacinda D 19      
                  27.66       58.48 (58.48)     1:25.02 (26.54)     1:53.66 (55.18)
        2:20.58 (26.92)     2:49.78 (56.12)     3:16.26 (26.48)     3:45.13 (55.35)
  4 Wingate University-NC  'B'                             NT    3:46.40  
     1) Arzadon, Jasmine 21             2) Coughlin, Caitlin M 19         
     3) Espinalt, Mariona M 19          4) Clouse, Cheyanne A 18          
                  27.62       57.53 (57.53)     1:24.62 (27.09)     1:54.39 (56.86)
        2:21.26 (26.87)     2:50.88 (56.49)     3:17.27 (26.39)     3:46.40 (55.52)
  5 Wingate University-NC  'C'                             NT   x4:01.72  
     1) Brooks, Erin T 19               2) Tormenti, Victoria K 21        
     3) Brannan, Laura E 20             4) Kaspersson, Erika S 20         
                  28.12       58.82 (58.82)     1:28.33 (29.51)   2:02.01 (1:03.19)
        2:30.27 (28.26)     3:02.00 (59.99)     3:30.81 (28.81)     4:01.72 (59.72)
 
Event 22  Boys 400 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    School                                               Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Wingate University-NC  'A'                             NT    3:07.90   11  
     1) Kluever, Leif-Henning 21        2) Heidrich, Jerome K 20          
     3) Collum, David E 21              4) Zeraidi, Issam 22              
  2 Wingate University-NC  'B'                             NT    3:22.51    4  
     1) Knapp, Samuel L 21              2) Zeraidi, Mehdi 20              
     3) Wright, Tripp W 19              4) Morris, Chris M 21             
                  24.98       51.07 (51.07)     1:14.94 (23.87)     1:41.13 (50.06)
        2:04.72 (23.59)     2:30.97 (49.84)     2:55.51 (24.54)     3:22.51 (51.54)
 -- Florida Southern College-FL  'A'                  2:59.20   X3:05.77  
     1) Gutierrez, Allan G 21           2) Wathen, Alec F 21              
     3) Latham, Collin F 20             4) Gimenez, Diego 19              
                  22.34       46.10 (46.10)     1:08.87 (22.77)     1:33.40 (47.30)
        1:55.10 (21.70)     2:19.89 (46.49)     2:41.64 (21.75)     3:05.77 (45.88)
 -- Florida Southern College-FL  'B'                       NT   X3:26.00  
     1) Basting, Parker J 19            2) Merrill, Richie K 19           
     3) Tolosa, Juan 20                 4) Pliss, Daniel A 19             
                  24.51       51.04 (51.04)     1:15.06 (24.02)     1:43.20 (52.16)
        2:06.22 (23.02)     2:32.17 (48.97)     2:57.26 (25.09)     3:26.00 (53.83)
 
                   Women - Team Rankings - Through Event 22                    
 
  1. Wingate University                  107   2. Florida Southern College             98
 
                    Men - Team Rankings - Through Event 22                     
 
  1. Florida Southern College            121   2. Wingate University                   78