Licensed to YMCA of Central Florida Aquatic Center - Site License
                                   HY-TEK's MEET MANAGER 6.0 2/18/2017 08:19 PM
     2017 Sunshine State Conference Championship - 2/16/2017 to 2/19/2017      
                                    Results                                    
 
Event 19  Women 500 Yard Freestyle
===============================================================================
    SSC Meet: * 4:51.11   2/16/2012 Erin Black, NSU Sharks                     
Overall Conf: # 4:47.05  12/17/2016 Emma Whalstrom, NSU                        
   Top Times: + 4:47.05  12/17/2016 Emma Wahlstrom, NSU                        
                4:52.11  DIIA
                5:06.72  DIIB
    Name              Year School               Prelims     Finals       Points 
===============================================================================
A - Final
  1 Wahlstrom, Emma     SR Nsu Sharks           5:01.38    4:52.20 DIIB    20  
       26.20    55.20  1:24.53  1:53.88  2:23.51  2:52.92  3:22.33  3:51.95
     4:21.85  4:52.20                                                      
  2 Bayes, Britt        JR Tampa                5:04.91    4:58.53 DIIB    17  
       27.52    56.87  1:26.86  1:57.00  2:27.32  2:57.65  3:28.06  3:58.71
     4:29.10  4:58.53                                                      
  3 Allin, Georgina     SR Nsu Sharks           4:59.10    4:58.58 DIIB    16  
       27.25    56.66  1:26.36  1:56.68  2:27.09  2:57.86  3:28.73  3:59.60
     4:30.53  4:58.58                                                      
  4 Munion, Brooke      SR Nsu Sharks           5:03.91    4:58.84 DIIB    15  
       27.06    56.75  1:27.04  1:57.55  2:28.14  2:58.75  3:29.38  4:00.12
     4:30.37  4:58.84                                                      
  5 Breault, Peyton     JR Florida Southern     5:04.51    4:59.72 DIIB    14  
       27.72    57.32  1:27.60  1:58.33  2:28.81  2:59.48  3:30.18  4:00.90
     4:31.19  4:59.72                                                      
  6 Yelle, Madison      JR Nsu Sharks           5:01.71    4:59.79 DIIB    13  
       27.62    57.33  1:27.38  1:57.60  2:27.91  2:58.54  3:29.00  3:59.65
     4:30.16  4:59.79                                                      
  7 McCloskey, Madelin  SO Nsu Sharks           5:06.27    5:06.33 DIIB    12  
       27.59    57.45  1:27.94  1:58.77  2:29.47  3:00.39  3:31.96  4:03.47
     4:35.23  5:06.33                                                      
  8 Swartley, Kasey     SO Lynn Swim            5:09.17    5:08.00         11  
       27.94    58.45  1:29.35  2:00.52  2:31.64  3:03.18  3:34.62  4:06.01
     4:37.39  5:08.00                                                      
B - Final
  9 Galea Berraud, Cat  SO Lynn Swim            5:10.01    5:01.08 DIIB     9  
       28.16    57.88  1:27.56  1:57.59  2:27.89  2:58.34  3:28.94  3:59.72
     4:30.49  5:01.08                                                      
 10 Buluchevskaya, Yel  FR Nsu Sharks           5:11.22    5:06.24 DIIB     7  
       28.22    58.68  1:29.57  2:00.69  2:32.00  3:03.05  3:34.18  4:05.10
     4:36.08  5:06.24                                                      
 11 Junker, Ellie       FR Nsu Sharks           5:09.91    5:07.36          6  
       28.45    59.06  1:30.01  2:00.85  2:31.91  3:02.90  3:33.99  4:05.45
     4:36.90  5:07.36                                                      
 12 Mandis, Sarah       FR Tampa                5:09.35    5:09.71          5  
       28.18    58.41  1:29.07  2:00.12  2:31.32  3:02.62  3:34.36  4:06.23
     4:38.15  5:09.71                                                      
 13 Grider, Makenzie    SO Rollins              5:12.65    5:10.95          4  
       28.40    59.45  1:31.03  2:02.33  2:33.76  3:05.06  3:36.09  4:07.89
     4:39.75  5:10.95                                                      
 14 Ayers, Makayla      SO Tampa                5:13.52    5:11.14          3  
       28.76    59.61  1:30.80  2:01.90  2:33.18  3:04.57  3:36.25  4:08.07
     4:40.08  5:11.14                                                      
 15 Langner, Charlie    FR Saint Leo            5:11.51    5:15.92          2  
       28.70    59.76  1:31.47  2:03.43  2:35.16  3:06.63  3:38.77  4:11.03
     4:43.50  5:15.92                                                      
 16 Waite, Carylyn      JR Saint Leo            5:14.14    5:22.41          1  
       28.50    59.49  1:31.30  2:03.58  2:35.05  3:07.55  3:41.57  4:16.45
     4:51.01  5:22.41                                                      
 
Event 20  Men 500 Yard Freestyle
===============================================================================
    SSC Meet: * 4:22.50   2/21/2015 Daniel Bis, Saint Leo                      
Overall Conf: # 4:22.50   2/21/2015 Daniel Bis, Saint Leo                      
   Top Times: + 4:22.81  12/17/2016 Franco Lupoli, NSU                         
                4:23.61  DIIA
                4:36.79  DIIB
    Name              Year School               Prelims     Finals       Points 
===============================================================================
A - Final
  1 Lupoli, Franco      JR Nsu Sharks           4:29.17    4:25.44 DIIB    20  
       23.31    49.30  1:16.02  1:43.03  2:10.09  2:36.91  3:03.83  3:30.82
     3:58.17  4:25.44                                                      
  2 Planinc, Luka       SO Florida Southern     4:29.27    4:27.97 DIIB    17  
       24.45    50.92  1:18.04  1:45.29  2:12.76  2:40.01  3:07.38  3:34.55
     4:01.88  4:27.97                                                      
  3 Woodrow, Blake      JR Nsu Sharks           4:32.97    4:28.18 DIIB    16  
       23.91    50.11  1:17.40  1:44.86  2:12.34  2:40.04  3:07.70  3:35.26
     4:02.59  4:28.18                                                      
  4 Reminger, Tommy     JR Tampa                4:31.20    4:30.32 DIIB    15  
       24.05    50.22  1:17.00  1:44.14  2:11.52  2:38.86  3:06.68  3:34.61
     4:02.79  4:30.32                                                      
  5 Rossi, Emanuele     SO Florida Tech         4:28.13    4:31.23 DIIB    14  
       23.92    50.07  1:17.10  1:44.27  2:11.93  2:39.56  3:07.92  3:36.50
     4:04.47  4:31.23                                                      
  6 Holmes, Matthew     SO Florida Southern     4:36.57    4:31.30 DIIB    13  
       23.75    49.71  1:16.93  1:44.33  2:12.05  2:39.44  3:07.77  3:35.75
     4:04.02  4:31.30                                                      
  7 Sawyer, Jonathan    FR Florida Southern     4:36.58    4:37.50         12  
       25.12    51.43  1:18.69  1:46.05  2:13.76  2:41.81  3:10.58  3:39.54
     4:08.95  4:37.50                                                      
  8 Tinucci, Nick       SO Tampa                4:38.34    4:38.26         11  
       24.36    51.19  1:18.84  1:47.17  2:15.68  2:44.35  3:13.08  3:41.88
     4:10.90  4:38.26                                                      
B - Final
  9 Tarin, Victor       SR Nsu Sharks           4:41.29    4:36.25 DIIB     9  
       23.11    48.57  1:15.05  1:42.56  2:10.90  2:39.83  3:09.26  3:39.31
     4:09.09  4:36.25                                                      
 10 Zacka, Eddie        JR Nsu Sharks           4:41.46    4:37.65          7  
       24.76    51.55  1:18.92  1:46.78  2:14.89  2:43.37  3:12.09  3:40.90
     4:09.74  4:37.65                                                      
 11 Caballero, Javier   SR Nsu Sharks           4:38.95    4:38.36          6  
       24.38    50.89  1:18.39  1:46.43  2:14.78  2:43.59  3:12.65  3:41.68
     4:10.54  4:38.36                                                      
 12 Orejuela, Alberto   JR Tampa                4:39.42    4:39.33          5  
       25.89    54.00  1:22.44  1:51.18  2:20.05  2:48.51  3:16.90  3:45.16
     4:12.92  4:39.33                                                      
 13 Sale, Harry         SO Florida Tech         4:38.53    4:39.42          4  
       24.19    50.69  1:18.85  1:47.37  2:16.27  2:45.74  3:14.49  3:43.50
     4:12.00  4:39.42                                                      
 14 Nestor, Arron       JR Rollins              4:44.25    4:42.94          3  
       25.47    53.19  1:21.39  1:50.03  2:18.79  2:47.53  3:16.26  3:45.09
     4:14.10  4:42.94                                                      
 15 Pittman, Andrew     SR Nsu Sharks           4:42.56    4:43.19          2  
       24.86    52.24  1:20.27  1:48.82  2:17.70  2:46.58  3:15.71  3:44.72
     4:14.17  4:43.19                                                      
 16 Calderon, Mauricio  SO Tampa                4:40.02    4:46.28          1  
       24.73    52.25  1:20.41  1:49.22  2:18.38  2:47.73  3:17.39  3:47.11
     4:17.09  4:46.28                                                      
 
Event 21  Women 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    SSC Meet: * 54.86   2/18/2011 Mary O'Sullivan, FSC                         
Overall Conf: # 54.00   3/11/2011 Mary O'Sullivan, FSC                         
   Top Times: + 55.33  12/18/2016 Emma Wahlstrom, NSU                          
                54.24  DIIA
                56.96  DIIB
    Name              Year School               Prelims     Finals       Points 
===============================================================================
A - Final
  1 Wahlstrom, Emma     SR Nsu Sharks             55.00      54.62*DIIB    20  
       26.31    54.62                                                      
  2 Garriock, Natalia   JR Saint Leo              57.14      56.73 DIIB    17  
       27.72    56.73                                                      
  3 Raz, Dar            SR Florida Tech           57.08      57.19         16  
       27.74    57.19                                                      
  4 Bayes, Katie        JR Tampa                  57.99      57.53         15  
       27.90    57.53                                                      
  5 Murphy, Brittany    SO Tampa                  57.73      57.83         14  
       27.97    57.83                                                      
  6 Coen, Julie         SR Florida Tech           58.28      58.00         13  
       28.43    58.00                                                      
  7 Chandler, Allison   JR Tampa                  58.23      58.37         12  
       28.71    58.37                                                      
  8 Cortel-Fraser, Kyr  FR Florida Southern       58.53      58.38         11  
       28.52    58.38                                                      
B - Final
  9 Tuhtasinova, Maftu  JR Saint Leo              58.54      57.86          9  
       27.98    57.86                                                      
 10 Hilborn, Aubrey     FR Tampa                  59.95      58.52          7  
       27.96    58.52                                                      
 11 Kolb, Karina        SO Saint Leo              59.48      58.77          6  
       28.47    58.77                                                      
 12 Coma, Laia          SO Lynn Swim              58.91      59.05          5  
       28.71    59.05                                                      
 13 Meyer, Mallary      FR Florida Southern       59.60      59.23          3.5
       28.51    59.23                                                      
 13 Haney, Leah         SR Florida Southern       59.51      59.23          3.5
       28.23    59.23                                                      
 15 Bjorkbacka, Paulin  JR Florida Tech           58.73      59.33          2  
       28.65    59.33                                                      
 16 Johnson, Ellie      SR Tampa                  58.92      59.85          1  
       28.94    59.85                                                      
 
Event 22  Men 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    SSC Meet: * 47.15   2/21/2015 Marco Palacios, Southern                     
Overall Conf: # 46.27   3/10/2016 Marco Palacios, Southern                     
   Top Times: + 47.82  12/18/2016 Marco Palacios, Florida Southern             
                47.22  DIIA
                49.58  DIIB
    Name              Year School               Prelims     Finals       Points 
===============================================================================
A - Final
  1 Palacios, Marco     SR Florida Southern       48.57      47.11*DIIA    20  
       22.26    47.11                                                      
  2 Gimenez, Diego      SR Florida Southern       48.48      48.41 DIIB    17  
       23.00    48.41                                                      
  3 Mikicin, Milosz     JR Saint Leo              49.27      48.80 DIIB    16  
       23.06    48.80                                                      
  4 Coleman, Evan       SR Florida Southern       49.21      49.14 DIIB    15  
       23.47    49.14                                                      
  5 Harrington, Ethan   FR Tampa                  49.57      49.18 DIIB    14  
       23.71    49.18                                                      
  6 Aldabe, Marco       SR Nsu Sharks             49.28      49.47 DIIB    13  
       23.41    49.47                                                      
  7 Matacin, Luka       JR Florida Southern       50.31      50.01         12  
       23.63    50.01                                                      
  8 Russo, Dom          FR Tampa                  50.65      50.40         11  
       24.31    50.40                                                      
B - Final
  9 Hamilton, Talor     FR Florida Southern       50.81      51.24          9  
       24.07    51.24                                                      
 10 Gallene, Matt       SO Florida Tech           51.84      51.59          7  
       24.72    51.59                                                      
 11 Mattingly, Bryan    JR Tampa                  51.31      51.82          6  
       24.46    51.82                                                      
 12 Saunders, Brett     FR Tampa                  51.94      52.08          5  
       25.23    52.08                                                      
 13 Phelps, Tyler       SR Florida Tech           52.49      52.11          4  
       25.19    52.11                                                      
 14 Hudson, David       SO Nsu Sharks             52.92      52.43          3  
       25.52    52.43                                                      
 15 Klimczak, Kane      SO Saint Leo              52.94      52.73          2  
       25.56    52.73                                                      
 16 Robertson, Judson   SO Nsu Sharks             52.44      52.78          1  
       25.47    52.78                                                      
 
Event 23  Women 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    SSC Meet: * 1:00.88   2/21/2015 Rebecca Matthews, Lynn Swim                
Overall Conf: # 1:00.88   2/21/2015 Rebecca Matthews, Lynn Swim                
   Top Times: + 1:01.75   12/8/2016 Malin Westman, NSU                         
                1:01.82  DIIA
                1:04.91  DIIB
    Name              Year School               Prelims     Finals       Points 
===============================================================================
A - Final
  1 Westman, Malin      JR Nsu Sharks           1:01.86    1:01.43 DIIA    20  
       28.94  1:01.43                                                      
  2 Degrace, Haley      SO Florida Southern     1:04.43    1:02.50 DIIB    17  
       29.86  1:02.50                                                      
  3 Street, Mckenzie    SO Tampa                1:03.22    1:02.63 DIIB    16  
       29.52  1:02.63                                                      
  4 Wilks, Taylor       JR Rollins              1:03.98    1:03.22 DIIB    15  
       29.74  1:03.22                                                      
  5 Whittenburg, Jacin  JR Florida Southern     1:04.72    1:04.54 DIIB    14  
       30.66  1:04.54                                                      
  6 Hughes, Sarah       SO Lynn Swim            1:04.95    1:04.58 DIIB    13  
       30.51  1:04.58                                                      
  7 Westbrook, Fatimah  FR Lynn Swim            1:05.35    1:04.74 DIIB    12  
       30.47  1:04.74                                                      
  8 Weber, Nicole       SR Saint Leo            1:04.94    1:04.84 DIIB    11  
       30.65  1:04.84                                                      
B - Final
  9 Juskevich, Carter   FR Florida Tech         1:05.39    1:06.01          9  
       30.58  1:06.01                                                      
 10 Lombardi, Ali       SO Tampa                1:05.93    1:06.10          7  
       31.26  1:06.10                                                      
 11 Fox, Page           JR Tampa                1:07.27    1:06.32          6  
       30.93  1:06.32                                                      
 12 White, Laura        SO Nsu Sharks           1:08.39    1:08.23          5  
       32.02  1:08.23                                                      
 13 Taylor, Jaclyn      JR Saint Leo            1:08.29    1:08.33          4  
       31.92  1:08.33                                                      
 14 Martin, Sidney      SO Saint Leo            1:08.30    1:08.82          3  
       32.84  1:08.82                                                      
 15 Roehr, Alyssa       SO Nsu Sharks           1:08.77    1:09.12          2  
       33.01  1:09.12                                                      
 16 Barczyk, Rachel     SR Florida Tech         1:10.42    1:10.45          1  
       32.59  1:10.45                                                      
 
Event 24  Men 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    SSC Meet: * 52.00   2/21/2015 Anton Lobanov, NSU Sharks                    
Overall Conf: # 51.63   2/21/2015 Anton Lobanov, NSU Sharks                    
   Top Times: + 52.40  12/18/2016 Anton Lobanov, NSU                           
                52.91  DIIA
                55.55  DIIB
    Name              Year School               Prelims     Finals       Points 
===============================================================================
A - Final
  1 Lobanov, Anton      JR Nsu Sharks             54.25      52.69 DIIA    20  
       24.76    52.69                                                      
  2 Jasso, Luis         JR Florida Southern       55.33      53.93 DIIB    17  
       25.54    53.93                                                      
  3 Dahrendorff, Henri  FR Saint Leo              54.93      54.83 DIIB    16  
       25.52    54.83                                                      
  4 Kim, Sean           SO Florida Southern       55.57      55.30 DIIB    15  
       25.82    55.30                                                      
  5 Klemm, Cory         SO Nsu Sharks             56.11      55.76         14  
       25.57    55.76                                                      
  6 Stoski, Nick        SR Tampa                  56.72      56.16         13  
       26.29    56.16                                                      
  7 Franz, Noah         JR Florida Southern       56.06      56.24         12  
       26.09    56.24                                                      
  8 Coster, Julian      SO Nsu Sharks             56.35      56.43         11  
       26.50    56.43                                                      
B - Final
  9 Hufnagel, Nathan    SR Florida Tech           57.08      56.74          9  
       26.76    56.74                                                      
 10 Elder, Malique      JR Nsu Sharks             56.73      56.98          7  
       26.11    56.98                                                      
 11 Vrolijk, Stefano    JR Tampa                  56.90      57.04          6  
       26.72    57.04                                                      
 12 Dahrendorff, Jan    JR Saint Leo              57.88      57.36          4.5
       26.31    57.36                                                      
 12 Lundy, Forrest      SO Tampa                  58.45      57.36          4.5
       27.11    57.36                                                      
 14 Rodriguez, Cheyenn  SR Nsu Sharks             57.27      57.47          3  
       26.54    57.47                                                      
 15 Holmes, Cooper      FR Tampa                  57.95      58.21          2  
       27.19    58.21                                                      
 16 Gebauer, Benjamin   SR Rollins                58.52      58.91          1  
       26.81    58.91                                                      
 
Event 25  Women 200 Yard Butterfly
===============================================================================
    SSC Meet: * 2:01.20   2/21/2015 Courtney DeVeny, NSU Sharks                
Overall Conf: # 2:01.20   2/21/2015 Courtney DeVeny, NSU Sharks                
   Top Times: + 2:03.22  12/19/2016 Courtney Deveny, NSU                       
                1:59.45  DIIA
                2:05.43  DIIB
    Name              Year School               Prelims     Finals       Points 
===============================================================================
A - Final
  1 DeVeny, Courtney    JR Nsu Sharks           2:05.98    2:01.92+DIIB    20  
       27.41    58.51  1:30.53  2:01.92                                    
  2 Oster, Caroline     SO Nsu Sharks           2:03.36    2:03.15 DIIB    17  
       27.02    57.39  1:29.46  2:03.15                                    
  3 Horsman, Victoria   SO Tampa                2:05.42    2:04.20 DIIB    16  
       28.17    59.19  1:30.96  2:04.20                                    
  4 Spalding, Isabelle  SO Tampa                2:07.10    2:04.92 DIIB    15  
       28.28    59.67  1:31.92  2:04.92                                    
  5 Long, Sophie        JR Tampa                2:08.36    2:04.96 DIIB    14  
       27.76    59.39  1:31.30  2:04.96                                    
  6 Hansen, Grace       SO Rollins              2:06.14    2:05.23 DIIB    13  
       28.70    59.75  1:32.23  2:05.23                                    
  7 Dealy, Cara         FR Rollins              2:07.08    2:06.34         12  
       28.51  1:00.00  1:32.44  2:06.34                                    
  8 Schulhofer, Alina   FR Nsu Sharks           2:05.35    2:07.00         11  
       28.00    59.41  1:31.92  2:07.00                                    
B - Final
  9 Sell, Catherine     JR Nsu Sharks           2:09.23    2:08.09          9  
       29.05  1:01.76  1:35.38  2:08.09                                    
 10 Gavin, Kourtney     SR Florida Southern     2:10.00    2:08.69          7  
       28.67  1:00.98  1:34.65  2:08.69                                    
 11 Craig, Lindsay      JR Nsu Sharks           2:09.21    2:08.98          6  
       29.30  1:02.05  1:35.95  2:08.98                                    
 12 Rowan, Madison      SR Florida Southern     2:12.96    2:09.61          5  
       29.42  1:02.56  1:35.39  2:09.61                                    
 13 Carlson, Megan      SO Lynn Swim            2:10.58    2:10.13          4  
       29.51  1:02.30  1:36.74  2:10.13                                    
 14 Murphy, Siobhan     FR Saint Leo            2:11.16    2:11.60          3  
       28.71  1:00.88  1:34.74  2:11.60                                    
 15 Snodgrass, Madelyn  FR Florida Southern     2:11.60    2:11.72          2  
       29.05  1:02.45  1:37.13  2:11.72                                    
 16 Black, Alyssa       SR Saint Leo            2:13.22    2:12.35          1  
       30.01  1:04.78  1:38.80  2:12.35                                    
 
Event 26  Men 200 Yard Butterfly
===============================================================================
    SSC Meet: * 1:46.05   2/20/2016 Thiago Sickert, NSU Sharks                 
Overall Conf: # 1:44.42   2/21/2015 Thiago Sickert, NSU Sharks                 
   Top Times: + 1:47.39  12/19/2016 Thaigo Sickert, NSU                        
                1:45.98  DIIA
                1:51.28  DIIB
    Name              Year School               Prelims     Finals       Points 
===============================================================================
A - Final
  1 Rodney, Sean        FR Tampa                1:48.05    1:47.43 DIIB    20  
       24.16    51.60  1:19.06  1:47.43                                    
  2 Sickert, Thiago     SR Nsu Sharks           1:47.95    1:48.07 DIIB    17  
       23.19    49.97  1:17.90  1:48.07                                    
  3 Nunez-Alvarez, Ant  SO Florida Southern     1:48.36    1:48.20 DIIB    16  
       24.12    51.68  1:19.42  1:48.20                                    
  4 Davidov, Adi        SO Florida Tech         1:48.86    1:49.04 DIIB    15  
       24.06    51.56  1:20.23  1:49.04                                    
  5 Philaire, Victor    JR Tampa                1:49.58    1:49.16 DIIB    14  
       24.22    51.75  1:20.74  1:49.16                                    
  6 Rutherford, Thomas  JR Nsu Sharks           1:50.02    1:49.60 DIIB    13  
       24.33    52.16  1:21.04  1:49.60                                    
  7 Klein, Stephen      JR Nsu Sharks           1:50.75    1:50.16 DIIB    12  
       25.20    53.29  1:21.20  1:50.16                                    
  8 Watanabe-Kubagawa,  JR Florida Tech         1:49.41    1:50.37 DIIB    11  
       24.67    52.91  1:22.04  1:50.37                                    
B - Final
  9 Manso-Fraga, Tomas  FR Tampa                1:52.57    1:52.39          9  
       24.32    52.98  1:22.42  1:52.39                                    
 10 Calderon, Mauricio  SO Tampa                1:54.44    1:53.96          7  
       25.42    54.36  1:23.85  1:53.96                                    
 11 Lamb, Logan         FR Saint Leo            1:56.77    1:55.18          6  
       25.90    54.55  1:24.22  1:55.18                                    
 12 Sawyer, Jonathan    FR Florida Southern     1:55.51    1:55.66          5  
       26.12    54.95  1:25.21  1:55.66                                    
 13 Orejuela, Alberto   JR Tampa                1:57.96    1:56.35          4  
       26.15    55.87  1:26.34  1:56.35                                    
 14 McCullough, Ailin   JR Rollins              1:57.94    1:57.55          3  
       26.25    56.07  1:26.46  1:57.55                                    
 15 Earnheart, Dylan    SO Saint Leo            2:05.55    2:05.19          2  
       27.80    58.81  1:31.13  2:05.19                                    
 16 Paiva, Christopher  FR Saint Leo            2:07.43    2:06.85          1  
       27.62    59.60  1:33.39  2:06.85                                    
 
Event 27  Women 800 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    SSC Meet: * 7:22.67   2/21/2015 Nova Southeastern University, NSU S        
                         B Hansen, G Allin, B Munion, E Wahlstrom          
Overall Conf: # 7:22.67   2/21/2015 Nova Southeastern University, NSU Sharks   
                         B Hansen, G Allin, B Munion, E Wahlstrom          
   Top Times: + 7:28.80  12/18/2016 NSU, NSU                                   
                7:20.45  DIIA
                7:42.49  DIIB
    School                                         Seed     Finals       Points 
===============================================================================
A - Final
  1 Nova Southeastern University  'A'           7:28.80    7:26.39 DIIB    40  
     1) Allin, Georgina SR              2) Schulhofer, Alina FR           
     3) Munion, Brooke SR               4) Wahlstrom, Emma SR             
       26.61    55.29  1:24.84  1:53.89  2:19.58  2:47.45  3:16.21  3:45.58
     4:11.35  4:39.61  5:08.88  5:37.91  6:02.62  6:30.19  6:57.94  7:26.39
  2 University of Tampa  'A'                    7:38.37    7:33.44 DIIB    34  
     1) Long, Sophie JR                 2) Bayes, Britt JR                
     3) Waddell, Megan FR               4) Chandler, Allison JR           
       25.78    53.82  1:22.17  1:50.88  2:17.30  2:45.85  3:15.72  3:45.86
     4:11.70  4:40.92  5:10.05  5:39.18  6:05.51  6:33.86  7:03.75  7:33.44
  3 Florida Southern College  'A'               7:46.41    7:35.70 DIIB    32  
     1) Breault, Peyton JR              2) Whittenburg, Jacinda JR        
     3) Haney, Leah SR                  4) Karas, Krystal SO              
       26.44    55.23  1:24.16  1:53.31  2:19.50  2:48.01  3:17.80  3:47.27
     4:13.86  4:43.09  5:12.66  5:42.23  6:08.39  6:36.43  7:05.80  7:35.70
  4 Lynn University Swimming  'A'               7:55.50    7:46.29         30  
     1) Nichols, Sarah FR               2) Carlson, Megan SO              
     3) Swartley, Kasey SO              4) Galea Berraud, Catalina SO     
       26.70    55.39  1:25.76  1:56.37  2:23.26  2:53.38  3:24.59  3:54.61
     4:21.50  4:51.29  5:21.84  5:52.00  6:18.44  6:47.27  7:16.55  7:46.29
  5 Saint Leo University  'A'                   7:57.70    7:46.82         28  
     1) Britton, Olga JR                2) Shaver, Mattie FR              
     3) Martin, Sidney SO               4) Langner, Charlie FR            
       26.73    55.46  1:25.14  1:55.53  2:21.93  2:51.37  3:22.15  3:52.62
     4:19.57  4:49.39  5:19.23  5:49.09  6:15.27  6:44.65  7:15.65  7:46.82
  6 Rollins College  'A'                        8:03.59    7:48.96         26  
     1) Grider, Makenzie SO             2) Hartigan, Erin JR              
     3) Dealy, Cara FR                  4) Hansen, Grace SO               
       27.38    56.77  1:27.07  1:58.08  2:24.98  2:55.09  3:25.85  3:55.88
     4:23.01  4:52.57  5:22.65  5:52.88  6:20.01  6:49.55  7:19.39  7:48.96
  7 Florida Institute of Technolog  'A'         8:13.06    7:50.26         24  
     1) Saar, Neta JR                   2) Bischoff, Sam FR               
     3) O'Connor, Birgitt FR            4) Murphy, Bernie SR              
       26.52    55.51  1:25.54  1:55.33  2:22.40  2:52.17  3:22.71  3:53.43
     4:19.56  4:49.64  5:20.91  5:51.73  6:17.75  6:47.81  7:18.63  7:50.26
B - Final
  9 Nova Southeastern University  'B'           7:36.81    7:40.37 DIIB    18  
     1) Westman, Malin JR               2) Roehr, Alyssa SO               
     3) Yelle, Madison JR               4) DeVeny, Courtney JR            
       27.32    56.19  1:24.74  1:53.60  2:19.61  2:48.77  3:18.77  3:48.54
     4:15.71  4:44.90  5:14.61  5:44.27  6:01.41  6:41.64  7:11.26  7:40.37
 10 University of Tampa  'B'                    7:46.24    7:42.66         14  
     1) Bayes, Katie JR                 2) Markle, Courtney JR            
     3) Mandis, Sarah FR                4) Lombardi, Ali SO               
       26.75    55.86  1:25.56  1:55.35  2:21.66  2:50.85  3:21.04  3:50.49
     4:17.15  4:46.98  5:17.26  5:47.51  6:14.27  6:43.63  7:13.22  7:42.66
 11 Florida Southern College  'B'               7:59.05    7:47.09         12  
     1) Dics, Rebeka SO                 2) McClendon, Riley SR            
     3) Kaufmann, Alexandra JR          4) Rowan, Madison SR              
       27.12    56.65  1:26.44  1:56.58  2:23.31  2:52.71  3:23.29  3:54.16
     4:20.69  4:49.49  5:19.58  5:49.85  6:17.14  6:46.78  7:16.58  7:47.09
 12 Saint Leo University  'B'                        NT    8:02.81         10  
     1) McNamara, Alyssa SO             2) Waite, Carylyn JR              
     3) Carlin, Alicia JR               4) Anderson, Taylor FR            
       26.97    56.23  1:26.28  1:56.67  2:23.22  2:52.52  3:24.28  3:57.23
     4:23.59  4:53.82  5:26.80  6:00.63  6:23.65  6:59.00  7:31.25  8:02.81
 13 Florida Institute of Technolog  'B'              NT    8:07.44          8  
     1) Spradlin, Mary Ida JR           2) Bjorkbacka, Paulina JR         
     3) Stein, Evelyn JR                4) McKelvey, Olivia FR            
       26.91    56.52  1:26.81  1:58.02  2:24.69  2:54.59  3:26.60  3:58.71
     4:27.60  4:58.87  5:31.29  6:04.06  6:32.13  7:03.78  7:36.05  8:07.44
 14 Lynn University Swimming  'B'               8:26.52    8:17.88          6  
     1) Smith, Kayla FR                 2) Tiell, Katie FR                
     3) Maginley, Aliah SO              4) Harris, Elizabeth FR           
       27.60    58.07  1:29.62  2:01.73  2:29.13  2:59.06  3:30.73  4:02.03
     4:30.80  5:03.40  5:37.31  6:10.84  6:39.34  7:12.09  7:45.30  8:17.88
 
Event 28  Men 800 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    SSC Meet: * 6:33.37   2/13/2013 Florida Southern College                   
                         J Halfacre, L Rojas, A Gutierrez, S Swan          
Overall Conf: # 6:27.73   3/14/2012 Florida Southern                           
                         J Halfacre, L Rojas, A Gutierrez, S Swan          
   Top Times: + 6:32.26  12/18/2016 NSU, NSU                                   
                6:29.43  DIIA
                6:48.90  DIIB
    School                                         Seed     Finals       Points 
===============================================================================
A - Final
  1 Nova Southeastern University  'A'           6:32.26    6:30.97*DIIB    40  
     1) Lupoli, Franco JR               2) Aldabe, Marco SR               
     3) Tarin, Victor SR                4) Sickert, Thiago SR             
       22.82    47.86  1:13.21  1:38.22  2:00.96  2:25.66  2:50.75  3:16.78
     3:38.57  4:02.84  4:27.99  4:54.01  5:16.29  5:41.23  6:05.67  6:30.97
  2 Florida Southern College  'A'               6:43.40    6:33.55 DIIB    34  
     1) Campbell, Nico SO               2) Franz, Noah JR                 
     3) Holmes, Matthew SO              4) Planinc, Luka SO               
       22.78    47.86  1:12.81  1:38.20  2:00.64  2:25.12  2:50.55  3:16.76
     3:39.34  4:04.02  4:28.97  4:54.90  5:17.42  5:42.24  6:07.56  6:33.55
  3 Florida Institute of Technolog  'A'         6:45.53    6:35.87 DIIB    32  
     1) Rossi, Emanuele SO              2) Sale, Harry SO                 
     3) Rocha Furtado, Victor SO        4) Steenberg, Thomas JR           
       23.09    47.96  1:13.58  1:39.22  2:01.49  2:26.75  2:53.00  3:19.79
     3:41.14  4:05.27  4:30.66  4:57.11  5:19.07  5:43.73  6:09.27  6:35.87
  4 University of Tampa  'A'                    6:51.34    6:42.43 DIIB    30  
     1) Caron, Marc-Olivier SO          2) Reminger, Tommy JR             
     3) Lundy, Forrest SO               4) James, Aaron FR                
       22.37    46.98  1:12.56  1:39.54  2:02.60  2:28.23  2:54.45  3:20.40
     3:43.08  4:08.39  4:34.28  5:00.16  5:23.65  5:49.02  6:15.24  6:42.43
  5 Saint Leo University  'A'                   6:53.54    6:54.64         28  
     1) Bains, Hunter JR                2) Southward, Michael FR          
     3) Langner, Gabe JR                4) Lamb, Logan FR                 
       22.24    46.92  1:12.62  1:40.03  2:02.27  2:27.68  2:54.68  3:22.81
     3:45.82  4:11.64  4:38.87  5:06.84  5:31.83  5:59.12  6:26.70  6:54.64
  6 Rollins College  'A'                        7:15.78    7:15.39         26  
     1) Waite, Luke FR                  2) Nestor, Arron JR               
     3) Gabriel, Jack FR                4) McCullough, Ailin JR           
       24.38    51.37  1:18.73  1:46.05  2:10.92  2:38.88  3:07.45  3:36.32
     4:00.80  4:28.50  4:57.73  5:26.83  5:51.85  6:20.07  6:47.96  7:15.39
B - Final
  9 Nova Southeastern University  'B'           6:58.74    6:44.54 DIIB    18  
     1) Caballero, Javier SR            2) Woodrow, Blake JR              
     3) Klein, Stephen JR               4) Rutherford, Thomas JR          
       23.36    48.84  1:14.97  1:41.78  2:04.72  2:30.22  2:56.44  3:22.79
     3:46.26  4:12.13  4:38.00  5:04.27  5:26.69  5:52.65  6:19.04  6:44.54
 10 Florida Southern College  'B'               6:58.24    6:45.66 DIIB    14  
     1) Matacin, Luka JR                2) Nunez-Alvarez, Antonio SO      
     3) Gotsch, Charles-Henry SO        4) Velasquez, Esteban SO          
       22.41    46.87  1:12.18  1:38.25  2:00.93  2:26.64  2:52.67  3:17.84
     3:40.75  4:06.60  4:33.65  5:01.55  5:24.92  5:51.17  6:18.30  6:45.66
 11 University of Tampa  'B'                    6:58.00    6:56.01         12  
     1) Rodney, Sean FR                 2) Philaire, Victor JR            
     3) Manso-Fraga, Tomas FR           4) Saunders, Brett FR             
       23.62    48.89  1:14.56  1:40.53  2:03.76  2:30.09  2:56.92  3:24.33
     3:47.37  4:14.49  4:42.20  5:09.94  5:33.42  5:59.96  6:27.97  6:56.01
 12 Florida Institute of Technolog  'B'              NT    7:05.00         10  
     1) Hosking, Adrien SR              2) Coiman-Acosta, Jose FR         
     3) Johnston, Camden SR             4) Emmert, Yohann FR              
       25.10    53.10  1:22.15  1:51.34  2:14.25  2:39.99  3:07.14  3:35.04
     3:57.76  4:23.95  4:51.83  5:20.21  5:43.80  6:09.62  6:36.55  7:05.00
 -- Saint Leo University  'B'                        NT        DFS        
     1) Klaus, K SO                     2) Klimczak, Kane SO              
     3) Earnheart, Dylan SO             4) Paiva, Christopher FR