Licensed to YMCA of Central Florida Aquatic Center - Site License
                                   HY-TEK's MEET MANAGER 6.0 2/17/2017 09:40 PM
     2017 Sunshine State Conference Championship - 2/16/2017 to 2/19/2017      
                                    Results                                    
 
Event 9  Women 200 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    SSC Meet: * 1:33.05   2/20/2015 Nova Southeastern University, NSU S        
                         E Wahlstrom, B Hansen, J Shows, E Lawrenz         
Overall Conf: # 1:32.93   2/20/2015 Nova Southeastern University, NSU Sharks   
                         E Wahlstrom, B Hansen, J Shows, E Lawrenz         
   Top Times: + 1:35.00  11/18/2016 Saint Leo, Saint Leo                       
                1:31.99  DIIA
                1:36.59  DIIB
    School                                         Seed     Finals       Points 
===============================================================================
A - Final
  1 University of Tampa  'A'                    1:35.19    1:33.81+DIIB    40  
     1) Barton, Marisa SR               2) Murphy, Brittany SO            
     3) Waddell, Megan FR               4) O'Hara, Molly FR               
       23.43    47.22  1:10.52  1:33.81                                    
  2 Nova Southeastern University  'A'           1:35.17    1:34.11 DIIB    34  
     1) Panzarino, Sydney JR            2) Oster, Caroline SO             
     3) Roehr, Alyssa SO                4) Shows, Jordan JR               
       23.46    46.66  1:10.74  1:34.11                                    
  3 Florida Southern College  'A'               1:36.24    1:34.49 DIIB    32  
     1) Karas, Krystal SO               2) Dics, Rebeka SO                
     3) Aubley, Brittany JR             4) Meyer, Mallary FR              
       23.50    47.15  1:10.95  1:34.49                                    
  4 Florida Institute of Technolog  'A'         1:38.05    1:36.02 DIIB    30  
     1) Suarez, Lauren SR               2) Juskevich, Carter FR           
     3) Murphy, Bernie SR               4) Carvajal, Valentina SO         
       24.47    48.41  1:12.37  1:36.02                                    
  5 Saint Leo University  'A'                   1:35.00    1:36.56 DIIB    28  
     1) Lindstrom, Annie FR             2) Shaver, Mattie FR              
     3) Britton, Olga JR                4) Tuhtasinova, Maftuna JR        
       23.64    47.73  1:11.99  1:36.56                                    
  6 Rollins College  'A'                        1:42.30    1:38.88         26  
     1) Wilks, Taylor JR                2) Van Zyverden, Anna FR          
     3) Roche, Isabel SO                4) Klotzbach, Kylie SR            
       24.33    48.71  1:13.69  1:38.88                                    
  7 Lynn University Swimming  'A'               1:38.71    1:39.76         24  
     1) Westbrook, Fatimah FR           2) Armstrong, Kaitlin JR          
     3) Swartley, Kasey SO              4) Coma, Laia SO                  
       23.79    50.61  1:15.41  1:39.76                                    
B - Final
  9 University of Tampa  'B'                    1:37.06    1:36.46 DIIB    18  
     1) Fox, Page JR                    2) Bayes, Katie JR                
     3) Markle, Courtney JR             4) Spalding, Isabelle SO          
       24.35    48.37  1:12.30  1:36.46                                    
 10 Florida Southern College  'B'               1:37.10    1:36.92         14  
     1) Ringley, Rachel SO              2) Kaufmann, Alexandra JR         
     3) Degrace, Haley SO               4) Gavin, Kourtney SR             
       24.57    48.69  1:12.78  1:36.92                                    
 11 Florida Institute of Technolog  'B'         1:40.12    1:37.85         12  
     1) Raz, Dar SR                     2) Coen, Julie SR                 
     3) Spradlin, Mary Ida JR           4) Saar, Neta JR                  
       24.47    49.07  1:13.58  1:37.85                                    
 12 Saint Leo University  'B'                        NT    1:40.27         10  
     1) Carlin, Alicia JR               2) Taylor, Jaclyn JR              
     3) Anderson, Taylor FR             4) Waite, Carylyn JR              
       25.91    51.25  1:16.50  1:40.27                                    
 13 Nova Southeastern University  'B'           1:37.26    1:42.46          8  
     1) Buluchevskaya, Yelizaveta FR    2) Muma, Kelsey SR                
     3) Junker, Ellie FR                4) Yelle, Madison JR              
       25.93    51.33  1:17.01  1:42.46                                    
 14 Lynn University Swimming  'B'               1:49.65    1:45.15          6  
     1) Smith, Kayla FR                 2) Tiell, Katie FR                
     3) Lunsford, Tara FR               4) Harris, Elizabeth FR           
       25.62    51.18  1:18.08  1:45.15                                    
 15 Rollins College  'B'                        1:46.39    1:46.86          4  
     1) Acers, Rachel SR                2) Grider, Makenzie SO            
     3) Dukstein, Alison FR             4) Grimes, Jade SO                
       26.05    51.67  1:19.58  1:46.86                                    
 
Event 10  Men 200 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    SSC Meet: * 1:19.09   2/19/2016 The University of Tampa, TAMPA             
                         K.Albadoos, JParket, J.Augier, M.Hammer           
Overall Conf: # 1:17.27   3/10/2016 The University of Tampa, TAMPA             
                         M.Hammer, J.Augier, R.Borgen, J.Parker            
   Top Times: + 1:20.28  11/18/2016 Florida Tech, Florida Tech                 
                1:19.35  DIIA
                1:23.31  DIIB
    School                                         Seed     Finals       Points 
===============================================================================
A - Final
  1 Florida Institute of Technolog  'A'         1:20.28    1:19.79+DIIB    40  
     1) Barnea, Nir SR                  2) Rocha Furtado, Victor SO       
     3) Gallene, Matt SO                4) Dujmic, Filip SO               
       20.03    39.76    59.45  1:19.79                                    
  2 Florida Southern College  'A'               1:21.92    1:20.57 DIIB    34  
     1) Gimenez, Diego SR               2) Palacios, Marco SR             
     3) Franz, Noah JR                  4) Campbell, Nico SO              
       20.44    40.38  1:00.48  1:20.57                                    
  3 Nova Southeastern University  'A'           1:21.32    1:20.75 DIIB    32  
     1) Elder, Malique JR               2) Coster, Julian SO              
     3) Lobanov, Anton JR               4) Tarin, Victor SR               
       20.36    40.61  1:00.28  1:20.75                                    
  4 University of Tampa  'A'                    1:21.24    1:20.79 DIIB    30  
     1) Hammer, Martin SR               2) Caron, Marc-Olivier SO         
     3) James, Aaron FR                 4) Mattingly, Bryan JR            
       20.06    40.18  1:00.06  1:20.79                                    
  5 Saint Leo University  'A'                   1:21.92    1:23.43         28  
     1) Cioffi, Christian FR            2) Mikicin, Milosz JR             
     3) Southward, Michael FR           4) Vulic, Luka FR                 
       21.60    42.14  1:02.89  1:23.43                                    
  6 Rollins College  'A'                        1:27.82    1:25.52         26  
     1) Gebauer, Benjamin SR            2) Rimbert, Branford SR           
     3) Emson, David JR                 4) Lanovoi, Hunter JR             
       21.27    42.77  1:04.50  1:25.52                                    
B - Final
  9 Florida Institute of Technolog  'B'         1:24.09    1:21.76 DIIB    18  
     1) Hufnagel, Nathan SR             2) Sale, Harry SO                 
     3) Davidov, Adi SO                 4) Ilako, Edward JR               
       20.77    40.78  1:01.57  1:21.76                                    
 10 University of Tampa  'B'                    1:25.81    1:24.32         14  
     1) Vrolijk, Stefano JR             2) Harrington, Ethan FR           
     3) Holmes, Cooper FR               4) Lundy, Forrest SO              
       21.26    42.19  1:03.44  1:24.32                                    
 11 Nova Southeastern University  'B'           1:25.15    1:24.56         12  
     1) Lupoli, Franco JR               2) Robertson, Judson SO           
     3) Muffat, Quentin SO              4) Rodriguez, Cheyenne SR         
       21.20    42.36  1:03.40  1:24.56                                    
 12 Florida Southern College  'B'               1:23.81    1:25.25         10  
     1) Hamilton, Talor FR              2) Coleman, Evan SR               
     3) Kim, Sean SO                    4) Velasquez, Esteban SO          
       21.30    42.86  1:03.95  1:25.25                                    
 13 Saint Leo University  'B'                        NT    1:27.85          8  
     1) Dahrendorff, Jan JR             2) Klimczak, Kane SO              
     3) Klaus, K SO                     4) Lamb, Logan FR                 
       21.59    43.30  1:05.07  1:27.85                                    
 14 Rollins College  'B'                        1:33.68    1:32.32          6  
     1) Haddad, Peter FR                2) Waite, Luke FR                 
     3) Rajani, Raoul JR                4) Bohan, Quinn JR                
       22.30    44.49  1:07.44  1:32.32                                    
 
Event 11  Women 400 Yard IM
===============================================================================
    SSC Meet: * 4:16.83   2/20/2015 Courtney DeVeny, NSU Sharks                
Overall Conf: # 4:16.63   2/20/2015 Courtney DeVeny, NSU Sharks                
   Top Times: + 4:17.87  12/18/2016 Courtney Deveny, NSU                       
                4:17.69  DIIA
                4:30.58  DIIB
    Name              Year School               Prelims     Finals       Points 
===============================================================================
A - Final
  1 DeVeny, Courtney    JR Nsu Sharks           4:25.93    4:21.05 DIIB    20  
       27.80    59.69  1:32.13  2:04.13  2:42.80  3:21.42  3:51.98  4:21.05
  2 Hughes, Sarah       SO Lynn Swim            4:26.81    4:24.08 DIIB    17  
       27.10    58.36  1:32.29  2:06.58  2:44.24  3:21.79  3:53.36  4:24.08
  3 Whittenburg, Jacin  JR Florida Southern     4:26.82    4:26.25 DIIB    16  
       28.12  1:00.51  1:34.95  2:09.36  2:47.57  3:26.12  3:56.50  4:26.25
  4 Hansen, Grace       SO Rollins              4:28.89    4:26.63 DIIB    15  
       28.77  1:00.46  1:34.82  2:08.12  2:46.95  3:25.74  3:56.72  4:26.63
  5 Westman, Malin      JR Nsu Sharks           4:31.44    4:28.02 DIIB    14  
       28.40  1:01.12  1:36.63  2:12.56  2:48.64  3:25.30  3:57.28  4:28.02
  6 Hilborn, Aubrey     FR Tampa                4:31.38    4:31.66         13  
       27.64    59.09  1:33.15  2:07.26  2:46.57  3:26.79  3:59.64  4:31.66
  7 Craig, Lindsay      JR Nsu Sharks           4:33.39    4:34.63         12  
       28.64  1:01.72  1:37.37  2:13.24  2:52.24  3:31.92  4:03.84  4:34.63
  8 Martin, Sidney      SO Saint Leo            4:32.01    4:35.53         11  
       29.44  1:03.52  1:39.56  2:14.59  2:52.50  3:31.18  4:03.78  4:35.53
B - Final
  9 Weber, Nicole       SR Saint Leo            4:36.59    4:31.63          9  
       28.35  1:01.05  1:37.33  2:13.30  2:50.19  3:26.96  3:59.67  4:31.63
 10 Sell, Catherine     JR Nsu Sharks           4:37.97    4:34.14          7  
       28.27  1:00.91  1:38.49  2:14.74  2:52.87  3:32.18  4:03.79  4:34.14
 11 Galea Berraud, Cat  SO Lynn Swim            4:38.76    4:35.25          6  
       29.71  1:03.33  1:38.66  2:14.01  2:53.49  3:33.13  4:04.58  4:35.25
 12 Murphy, Siobhan     FR Saint Leo            4:43.83    4:36.99          5  
       28.88  1:01.29  1:37.82  2:13.59  2:53.03  3:32.90  4:05.40  4:36.99
 13 Johnson, Ellie      SR Tampa                4:38.45    4:37.86          4  
       28.97  1:02.54  1:37.95  2:13.01  2:52.65  3:33.06  4:05.99  4:37.86
 14 Langner, Charlie    FR Saint Leo            4:38.17    4:40.76          3  
       28.38  1:00.97  1:35.87  2:11.44  2:53.18  3:35.60  4:08.08  4:40.76
 15 Hartigan, Erin      JR Rollins              4:40.20    4:41.40          2  
       29.03  1:02.58  1:38.94  2:14.83  2:55.08  3:36.76  4:09.51  4:41.40
 16 Daugherty, Erin     FR Florida Southern     4:43.95    4:42.89          1  
       29.10  1:02.82  1:39.70  2:16.62  2:55.81  3:36.42  4:10.15  4:42.89
 
Event 12  Men 400 Yard IM
===============================================================================
    SSC Meet: * 3:52.69   2/19/2016 Matthew Holmes, Florida Southern           
Overall Conf: # 3:51.05  12/18/2016 Brett Saunders, Tampa                      
   Top Times: + 3:51.05  12/18/2016 Brett Saunders, Tampa                      
                3:51.46  DIIA
                4:03.03  DIIB
    Name              Year School               Prelims     Finals       Points 
===============================================================================
A - Final
  1 Aldabe, Marco       SR Nsu Sharks           3:55.49    3:52.44*DIIB    20  
       25.06    52.93  1:22.73  1:51.81  2:25.22  2:58.48  3:25.88  3:52.44
  2 Holmes, Matthew     SO Florida Southern     3:56.78    3:54.49 DIIB    17  
       24.15    52.58  1:22.92  1:51.70  2:24.88  2:58.61  3:26.55  3:54.49
  3 Rutherford, Thomas  JR Nsu Sharks           3:55.49    3:55.59 DIIB    16  
       24.52    52.99  1:23.85  1:55.19  2:28.06  3:01.42  3:28.74  3:55.59
  4 Woodrow, Blake      JR Nsu Sharks           3:58.62    3:57.03 DIIB    15  
       25.18    53.66  1:24.86  1:54.96  2:27.98  3:01.68  3:30.28  3:57.03
  5 Rodney, Sean        FR Tampa                4:00.94    3:57.34 DIIB    14  
       24.73    53.35  1:24.40  1:54.37  2:28.74  3:03.52  3:30.80  3:57.34
  6 Klein, Stephen      JR Nsu Sharks           3:57.82    3:58.96 DIIB    13  
       25.28    53.53  1:23.28  1:52.81  2:26.93  3:01.45  3:30.42  3:58.96
  7 Nunez-Alvarez, Ant  SO Florida Southern     4:01.16    3:59.30 DIIB    12  
       24.40    52.65  1:23.73  1:53.86  2:26.91  3:01.52  3:30.74  3:59.30
  8 Watanabe-Kubagawa,  JR Florida Tech         4:01.30    4:05.02         11  
       24.82    53.32  1:24.38  1:55.24  2:30.60  3:07.33  3:36.55  4:05.02
B - Final
  9 Saunders, Brett     FR Tampa                4:01.44    3:59.15 DIIB     9  
       25.34    54.15  1:23.82  1:53.67  2:27.64  3:02.27  3:30.93  3:59.15
 10 Johnston, Camden    SR Florida Tech         4:07.11    4:01.10 DIIB     7  
       25.02    54.30  1:26.67  1:58.75  2:31.69  3:05.59  3:33.71  4:01.10
 11 Hudson, David       SO Nsu Sharks           4:04.00    4:02.18 DIIB     6  
       25.66    54.93  1:25.95  1:57.67  2:31.39  3:06.49  3:34.64  4:02.18
 12 Tinucci, Nick       SO Tampa                4:06.64    4:04.93          5  
       25.43    55.38  1:27.51  1:59.21  2:34.09  3:09.22  3:38.02  4:04.93
 13 Pittman, Andrew     SR Nsu Sharks           4:06.25    4:06.08          4  
       25.40    54.35  1:25.59  1:56.27  2:31.35  3:07.67  3:37.59  4:06.08
 14 Reno, Luiggi        FR Rollins              4:09.67    4:08.63          3  
       26.10    55.99  1:29.17  2:01.56  2:35.24  3:10.19  3:39.95  4:08.63
 15 Coiman-Acosta, Jos  FR Florida Tech         4:08.42    4:11.13          2  
       25.71    55.72  1:29.21  2:02.80  2:36.82  3:12.11  3:41.82  4:11.13
 16 Zacka, Eddie        JR Nsu Sharks           4:05.56    4:11.34          1  
       25.69    54.96  1:26.65  1:58.75  2:35.71  3:12.97  3:42.29  4:11.34
 
Event 13  Women 100 Yard Butterfly
===============================================================================
    SSC Meet: * 54.34   2/20/2015 Bryndis Hansen, NSU Sharks                   
Overall Conf: # 54.34   2/20/2015 Bryndis Hansen, NSU Sharks                   
   Top Times: + 54.76  11/19/2016 Natalia Garriock, Saint Leo                  
                53.63  DIIA
                56.31  DIIB
    Name              Year School               Prelims     Finals       Points 
===============================================================================
A - Final
  1 Garriock, Natalia   JR Saint Leo              54.54      54.71+DIIB    20  
       25.68    54.71                                                      
  2 Street, Mckenzie    SO Tampa                  55.53      55.06 DIIB    17  
       25.72    55.06                                                      
  3 Lindstrom, Annie    FR Saint Leo              56.13      55.53 DIIB    16  
       26.04    55.53                                                      
  4 Long, Sophie        JR Tampa                  56.60      55.95 DIIB    15  
       26.11    55.95                                                      
  5 Gavin, Kourtney     SR Florida Southern       57.02      56.82         14  
       26.84    56.82                                                      
  6 Karas, Krystal      SO Florida Southern       56.61      57.04         13  
       26.38    57.04                                                      
  7 Barton, Marisa      SR Tampa                  56.71      57.07         12  
       26.76    57.07                                                      
  8 Horsman, Victoria   SO Tampa                  56.73      57.12         11  
       26.65    57.12                                                      
B - Final
  9 Oster, Caroline     SO Nsu Sharks             57.12      56.98          9  
       26.53    56.98                                                      
 10 Schulhofer, Alina   FR Nsu Sharks             57.10      57.00          7  
       26.92    57.00                                                      
 11 O'Hara, Molly       FR Tampa                  57.44      57.35          6  
       26.65    57.35                                                      
 12 Panzarino, Sydney   JR Nsu Sharks             57.34      57.73          5  
       26.95    57.73                                                      
 13 Spalding, Isabelle  SO Tampa                  57.73      57.74          4  
       27.13    57.74                                                      
 14 Murphy, Brittany    SO Tampa                  58.05      57.82          3  
       26.72    57.82                                                      
 15 Nichols, Sarah      FR Lynn Swim              57.60      58.01          2  
       26.75    58.01                                                      
 16 Meyer, Mallary      FR Florida Southern       57.70      58.07          1  
       26.89    58.07                                                      
 
Event 14  Men 100 Yard Butterfly
===============================================================================
    SSC Meet: * 47.14   2/19/2016 Thiago Sickert, NSU Sharks                   
Overall Conf: # 46.88   3/10/2016 Pawel Trenda, Saint Leo                      
   Top Times: + 47.67  12/18/2016 Thiago Sickert, NSU                          
                47.17  DIIA
                49.53  DIIB
    Name              Year School               Prelims     Finals       Points 
===============================================================================
A - Final
  1 Sickert, Thiago     SR Nsu Sharks             47.79      47.65 DIIB    20  
       21.98    47.65                                                      
  2 Rocha Furtado, Vic  SO Florida Tech           48.51      48.19 DIIB    17  
       22.67    48.19                                                      
  3 Gimenez, Diego      SR Florida Southern       48.80      48.42 DIIB    16  
       22.36    48.42                                                      
  4 Barnea, Nir         SR Florida Tech           48.53      48.49 DIIB    15  
       22.96    48.49                                                      
  5 Dujmic, Filip       SO Florida Tech           49.01      49.26 DIIB    14  
       22.89    49.26                                                      
  6 Coster, Julian      SO Nsu Sharks             48.39      49.46 DIIB    13  
       22.61    49.46                                                      
  7 Coleman, Evan       SR Florida Southern       49.38      49.50 DIIB    12  
       22.88    49.50                                                      
  8 Davidov, Adi        SO Florida Tech           49.28      49.64         11  
       23.13    49.64                                                      
B - Final
  9 Caron, Marc-Olivie  SO Tampa                  49.97      49.51 DIIB     9  
       22.63    49.51                                                      
 10 Jasso, Luis         JR Florida Southern       50.10      49.88          7  
       23.47    49.88                                                      
 11 Kim, Sean           SO Florida Southern       50.41      49.93          6  
       23.28    49.93                                                      
 12 Hamilton, Talor     FR Florida Southern       50.58      50.21          5  
       22.87    50.21                                                      
 13 Philaire, Victor    JR Tampa                  50.41      50.53          4  
       23.66    50.53                                                      
 14 Manso-Fraga, Tomas  FR Tampa                  51.16      50.71          3  
       23.75    50.71                                                      
 15 Rodriguez, Cheyenn  SR Nsu Sharks             51.16      50.96          2  
       23.66    50.96                                                      
 -- Palacios, Marco     SR Florida Southern       49.39         DQ        
 
Event 15  Women 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    SSC Meet: * 1:47.65   2/21/2015 Bryndis Hansen, NSU Sharks                 
Overall Conf: # 1:46.43  12/18/2016 Emma Wahlstrom, NSU Sharks                 
   Top Times: + 1:46.43  12/18/2016 Emma Wahlstrom, NSU                        
                1:48.27  DIIA
                1:53.68  DIIB
    Name              Year School               Prelims     Finals       Points 
===============================================================================
A - Final
  1 Wahlstrom, Emma     SR Nsu Sharks           1:49.14    1:47.75 DIIA    20  
       25.31    52.57  1:19.72  1:47.75                                    
  2 Breault, Peyton     JR Florida Southern     1:51.91    1:50.39 DIIB    17  
       26.17    53.94  1:22.02  1:50.39                                    
  3 Carvajal, Valentin  SO Florida Tech         1:52.99    1:51.77 DIIB    16  
       26.02    54.15  1:22.45  1:51.77                                    
  4 Munion, Brooke      SR Nsu Sharks           1:52.60    1:52.35 DIIB    15  
       26.55    54.22  1:22.53  1:52.35                                    
  5 Allin, Georgina     SR Nsu Sharks           1:51.91    1:52.83 DIIB    14  
       26.48    54.76  1:23.74  1:52.83                                    
  6 Haney, Leah         SR Florida Southern     1:54.19    1:54.72         13  
       27.05    55.74  1:25.03  1:54.72                                    
  7 Yelle, Madison      JR Nsu Sharks           1:54.89    1:54.88         12  
       27.08    56.13  1:25.73  1:54.88                                    
  8 Chandler, Allison   JR Tampa                1:54.68    1:55.78         11  
       26.65    55.43  1:25.58  1:55.78                                    
B - Final
  9 Bayes, Britt        JR Tampa                1:55.55    1:53.43 DIIB     9  
       26.75    55.17  1:24.37  1:53.43                                    
 10 Waddell, Megan      FR Tampa                1:55.15    1:53.66 DIIB     7  
       27.08    56.66  1:25.43  1:53.66                                    
 11 Markle, Courtney    JR Tampa                1:56.02    1:55.85          6  
       27.10    56.31  1:26.27  1:55.85                                    
 12 Roehr, Alyssa       SO Nsu Sharks           1:55.84    1:56.07          5  
       26.76    56.01  1:25.94  1:56.07                                    
 13 Mandis, Sarah       FR Tampa                1:56.04    1:56.29          4  
       26.95    56.25  1:26.23  1:56.29                                    
 14 Shaver, Mattie      FR Saint Leo            1:56.62    1:56.97          3  
       26.71    56.45  1:26.81  1:56.97                                    
 15 Bischoff, Sam       FR Florida Tech         1:57.00    1:57.64          2  
       27.20    57.16  1:27.51  1:57.64                                    
 16 Ayers, Makayla      SO Tampa                1:56.21    1:57.89          1  
       27.71    57.38  1:28.04  1:57.89                                    
 
Event 16  Men 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    SSC Meet: * 1:36.99   2/13/2013 Jeb Halfacre, FSC                          
Overall Conf: # 1:35.07    3/6/2015 Thiago Sickert, NSU Sharks                 
   Top Times: + 1:37.30  12/18/2016 Victor Tarin, NSU                          
                1:35.81  DIIA
                1:40.60  DIIB
    Name              Year School               Prelims     Finals       Points 
===============================================================================
A - Final
  1 Lupoli, Franco      JR Nsu Sharks           1:37.87    1:37.91 DIIB    20  
       22.98    48.17  1:13.29  1:37.91                                    
  2 Campbell, Nico      SO Florida Southern     1:38.24    1:38.23 DIIB    17  
       23.16    48.52  1:13.23  1:38.23                                    
  3 Franz, Noah         JR Florida Southern     1:38.11    1:38.49 DIIB    16  
       22.84    47.89  1:13.16  1:38.49                                    
  4 Bains, Hunter       JR Saint Leo            1:38.28    1:38.73 DIIB    15  
       22.87    48.12  1:13.50  1:38.73                                    
  5 Vulic, Luka         FR Saint Leo            1:39.71    1:38.93 DIIB    14  
       22.88    47.85  1:13.47  1:38.93                                    
  6 Rossi, Emanuele     SO Florida Tech         1:39.11    1:39.12 DIIB    13  
       23.09    48.13  1:13.54  1:39.12                                    
  7 Planinc, Luka       SO Florida Southern     1:39.17    1:39.23 DIIB    12  
       23.02    48.47  1:13.82  1:39.23                                    
  8 Tarin, Victor       SR Nsu Sharks           1:38.90    1:39.86 DIIB    11  
       22.87    48.38  1:14.20  1:39.86                                    
B - Final
  9 Matacin, Luka       JR Florida Southern     1:39.97    1:38.33 DIIB     9  
       22.44    46.88  1:12.02  1:38.33                                    
 10 Lundy, Forrest      SO Tampa                1:40.45    1:40.03 DIIB     7  
       22.94    48.33  1:14.21  1:40.03                                    
 11 Steenberg, Thomas   JR Florida Tech         1:40.26    1:40.29 DIIB     6  
       23.03    48.00  1:13.85  1:40.29                                    
 12 Sale, Harry         SO Florida Tech         1:41.23    1:40.70          5  
       23.07    48.06  1:13.98  1:40.70                                    
 13 Reminger, Tommy     JR Tampa                1:40.57    1:40.93          4  
       23.68    49.01  1:15.12  1:40.93                                    
 14 Caballero, Javier   SR Nsu Sharks           1:40.75    1:41.26          3  
       23.25    48.51  1:14.52  1:41.26                                    
 15 Gebauer, Benjamin   SR Rollins              1:42.09    1:41.82          2  
       22.64    47.92  1:14.92  1:41.82                                    
 16 James, Aaron        FR Tampa                1:42.26    1:42.47          1  
       23.69    49.52  1:15.87  1:42.47                                    
 
Event 17  Women 400 Yard Medley Relay
===============================================================================
    SSC Meet: * 3:45.75   2/20/2015 Nova Southeastern University, NSU S        
                         C DeVeny, M Westman, E Lawrenz, J Shows           
Overall Conf: # 3:43.79  12/18/2016 Nova Southeastern                          
                         C. Deveny, M. Westman, A. Schulhofer, E.Wahlstrom 
   Top Times: + 3:43.79  12/17/2016 NSU, NSU                                   
                3:39.60  DIIA
                3:50.58  DIIB
    School                                         Seed     Finals       Points 
===============================================================================
A - Final
  1 Nova Southeastern University  'A'           3:43.79    3:44.39*DIIB    40  
     1) DeVeny, Courtney JR             2) Westman, Malin JR              
     3) Schulhofer, Alina FR            4) Wahlstrom, Emma SR             
       27.16    56.09  1:24.82  1:57.22  2:23.68  2:54.47  3:18.22  3:44.39
  2 University of Tampa  'A'                    3:52.50    3:47.79 DIIB    34  
     1) Bayes, Katie JR                 2) Street, Mckenzie SO            
     3) Long, Sophie JR                 4) Barton, Marisa SR              
       27.78    57.95  1:27.37  2:00.82  2:26.84  2:56.79  3:20.66  3:47.79
  3 Saint Leo University  'A'                   3:49.65    3:48.56 DIIB    32  
     1) Tuhtasinova, Maftuna JR         2) Weber, Nicole SR               
     3) Lindstrom, Annie FR             4) Garriock, Natalia JR           
       27.73    57.77  1:13.08  2:02.56  2:28.11  2:58.13  3:22.01  3:48.56
  4 Florida Southern College  'A'               3:51.37    3:48.97 DIIB    30  
     1) Breault, Peyton JR              2) Degrace, Haley SO              
     3) Karas, Krystal SO               4) Dics, Rebeka SO                
       27.65    56.89  1:26.13  2:00.51  2:26.67  2:57.31  3:21.48  3:48.97
  5 Florida Institute of Technolog  'A'         3:58.37    3:53.89         28  
     1) Raz, Dar SR                     2) Juskevich, Carter FR           
     3) Carvajal, Valentina SO          4) Suarez, Lauren SR              
       27.78    57.92  1:27.65  2:02.59  2:29.21  2:59.48  3:25.01  3:53.89
  6 Lynn University Swimming  'A'               3:55.43    3:54.00         26  
     1) Coma, Laia SO                   2) Westbrook, Fatimah FR          
     3) Hughes, Sarah SO                4) Nichols, Sarah FR              
       28.57    58.95  1:28.98  2:04.20  2:30.11  3:00.97  3:26.08  3:54.00
  7 Rollins College  'A'                        4:07.49    3:55.04         24  
     1) Hansen, Grace SO                2) Wilks, Taylor JR               
     3) Dealy, Cara FR                  4) Van Zyverden, Anna FR          
       28.95    59.48  1:28.71  2:02.93  2:29.53  3:01.71  3:26.49  3:55.04
B - Final
  9 Florida Southern College  'B'               3:53.97    3:53.03         18  
     1) Cortel-Fraser, Kyra FR          2) Whittenburg, Jacinda JR        
     3) Gavin, Kourtney SR              4) McClendon, Riley SR            
       28.55    58.75  1:28.76  2:03.28  2:29.49  3:00.01  3:25.37  3:53.03
 10 University of Tampa  'B'                    3:53.39    3:54.78         14  
     1) Chandler, Allison JR            2) Lombardi, Ali SO               
     3) Horsman, Victoria SO            4) Waddell, Megan FR              
       29.95    59.80  1:30.79  2:05.13  2:32.08  3:03.04  3:27.78  3:54.78
 11 Nova Southeastern University  'B'           3:57.13    3:57.26         12  
     1) Shows, Jordan JR                2) White, Laura SO                
     3) Oster, Caroline SO              4) Panzarino, Sydney JR           
       28.69  1:00.71  1:31.78  2:08.29  2:34.43  3:05.56  3:30.04  3:57.26
 12 Saint Leo University  'B'                        NT    3:58.14         10  
     1) Kolb, Karina SO                 2) Taylor, Jaclyn JR              
     3) Britton, Olga JR                4) Shaver, Mattie FR              
       28.82    59.65  1:30.78  2:07.47  2:34.33  3:06.40  3:30.97  3:58.14
 13 Florida Institute of Technolog  'B'         4:06.49    4:00.39          8  
     1) Coen, Julie SR                  2) Huddleston, Willa SR           
     3) Phelps, Trista JR               4) Murphy, Bernie SR              
       28.91    59.04  1:30.91  2:08.21  2:35.07  3:07.22  3:32.44  4:00.39
 14 Rollins College  'B'                        4:14.37    4:09.13          6  
     1) Acers, Rachel SR                2) Dukstein, Alison FR            
     3) Hartigan, Erin JR               4) Klotzbach, Kylie SR            
       29.50  1:01.03  1:34.43  2:13.73  2:41.44  3:13.82  3:40.04  4:09.13
 15 Lynn University Swimming  'B'               4:12.54    4:12.30          4  
     1) Armstrong, Kaitlin JR           2) Galea Berraud, Catalina SO     
     3) Carlson, Megan SO               4) Lunsford, Tara FR              
       29.65  1:02.18  1:36.00  2:15.08  2:42.37  3:14.12  3:41.60  4:12.30
 
Event 18  Men 400 Yard Medley Relay
===============================================================================
    SSC Meet: * 3:12.10   2/19/2016 Nova Southeastern University, NSU S        
                         D.Van Der Coif, A.Labanov, T.Sickert, V.Tarin     
Overall Conf: # 3:09.35   3/10/2016 Florida Southern, Southern                 
                         M.Palacios, E.Lima, S.Kim, J.Marin                
   Top Times: + 3:14.56  12/17/2016 NSU, NSU                                   
                3:10.18  DIIA
                3:19.69  DIIB
    School                                         Seed     Finals       Points 
===============================================================================
A - Final
  1 Nova Southeastern University  'A'           3:14.56    3:12.00*DIIB    40  
     1) Aldabe, Marco SR                2) Lobanov, Anton JR              
     3) Sickert, Thiago SR              4) Tarin, Victor SR               
       23.29    48.77  1:12.63  1:40.52  2:02.06  2:27.48  2:48.37  3:12.00
  2 Florida Southern College  'A'               3:16.69    3:13.76 DIIB    34  
     1) Palacios, Marco SR              2) Jasso, Luis JR                 
     3) Nunez-Alvarez, Antonio SO       4) Holmes, Matthew SO             
       22.05    47.00  1:11.92  1:40.38  2:03.13  2:29.17  2:50.35  3:13.76
  3 Saint Leo University  'A'                   3:20.09    3:17.46 DIIB    32  
     1) Mikicin, Milosz JR              2) Dahrendorff, Henrik FR         
     3) Bains, Hunter JR                4) Vulic, Luka FR                 
       23.20    49.01  1:14.20  1:43.09  2:06.18  2:33.12  2:54.27  3:17.46
  4 University of Tampa  'A'                    3:24.33    3:17.49 DIIB    30  
     1) Harrington, Ethan FR            2) Stoski, Nick SR                
     3) Rodney, Sean FR                 4) Hammer, Martin SR              
       23.63    49.41  1:14.66  1:44.81  2:07.25  2:34.06  2:55.18  3:17.49
  5 Florida Institute of Technolog  'A'         3:20.63    3:23.15         28  
     1) Phelps, Tyler SR                2) Hufnagel, Nathan SR            
     3) Barnea, Nir SR                  4) Gallene, Matt SO               
       24.90    52.01  1:18.14  1:48.16  2:10.64  2:37.61  2:58.65  3:23.15
  6 Rollins College  'A'                        3:36.10    3:29.85         26  
     1) Haddad, Peter FR                2) Reno, Luiggi FR                
     3) McCullough, Ailin JR            4) Gebauer, Benjamin SR           
       26.35    53.97  1:21.31  1:52.10  2:16.08  2:43.99  3:05.88  3:29.85
B - Final
  9 Nova Southeastern University  'B'           3:25.38    3:19.01 DIIB    18  
     1) Klein, Stephen JR               2) Klemm, Cory SO                 
     3) Coster, Julian SO               4) Elder, Malique JR              
       24.63    51.28  1:17.22  1:46.73  2:09.07  2:35.47  2:55.89  3:19.01
 10 Florida Southern College  'B'               3:21.78    3:19.23 DIIB    14  
     1) Coleman, Evan SR                2) Kim, Sean SO                   
     3) Matacin, Luka JR                4) Planinc, Luka SO               
       23.77    49.57  1:15.67  1:45.79  2:08.23  2:34.10  2:55.57  3:19.23
 11 University of Tampa  'B'                    3:24.73    3:22.49         12  
     1) Russo, Dom FR                   2) Vrolijk, Stefano JR            
     3) Philaire, Victor JR             4) James, Aaron FR                
       24.17    50.31  1:16.10  1:46.35  2:09.45  2:36.77  2:58.50  3:22.49
 12 Florida Institute of Technolog  'B'         3:30.08    3:27.26         10  
     1) Rossi, Emanuele SO              2) Coiman-Acosta, Jose FR         
     3) Dujmic, Filip SO                4) Ilako, Edward JR               
       25.71    52.20  1:19.54  1:51.10  2:13.60  2:40.48  3:02.32  3:27.26
 13 Saint Leo University  'B'                        NT    3:32.36          8  
     1) Langner, Gabe JR                2) Dahrendorff, Jan JR            
     3) Cioffi, Christian FR            4) Klaus, K SO                    
       26.08    54.27  1:20.61  1:52.13  2:16.28  2:44.61  3:07.31  3:32.36
 14 Rollins College  'B'                        3:41.99    3:43.75          6  
     1) Battad, Jacob JR                2) Rajani, Raoul JR               
     3) Nestor, Arron JR                4) Emson, David JR                
       30.04  1:01.86  1:29.31  2:00.67  2:25.95  2:55.20  3:17.91  3:43.75