Licensed to Florida Southern College
                                   HY-TEK's MEET MANAGER 5.0 1/17/2015 01:58 PM
                            IRSC vs FSC - 1/17/2015                            
                                    Results                                    
 
Event 1  Girls 400 Yard Medley Relay
===============================================================================
    School                                               Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Indian River State College-FL  'A'                     NT    3:52.96   11  
     1) Lovemore, Tayla E 19            2) Loh, Christina Y 19            
     3) Caraballo, Barbara 19           4) Sims, Leah B 18                
  2 Florida Southern College-FL  'A'                  3:48.47    3:59.72    4  
     1) Ballard, Alex M 19              2) Burns, Morgan D 20             
     3) Ley, Cassie S 19                4) Gouge, Kelsey E 20             
                  29.55   1:01.84 (1:01.84)     1:32.74 (30.90)   2:08.75 (1:06.91)
        2:36.11 (27.36)     3:07.96 (59.21)     3:32.60 (24.64)     3:59.72 (51.76)
  3 Indian River State College-FL  'B'                     NT    4:03.26    2  
     1) Halfast, Rebecca L 20           2) Grinnell, Lauren E 19          
     3) Lynch, Grace E 18               4) Neely, Sarah E 19              
                  29.84   1:01.72 (1:01.72)     1:32.47 (30.75)   2:08.71 (1:06.99)
        2:36.30 (27.59)   3:08.76 (1:00.05)     3:34.11 (25.35)     4:03.26 (54.50)
  4 Florida Southern College-FL  'B'                       NT    4:05.05  
     1) Rose, Lily M 20                 2) Whittenburg, Jacinda D 19      
     3) Carden, Catie E 22              4) Haney, Leah C 20               
                  29.10       59.91 (59.91)     1:31.94 (32.03)   2:08.34 (1:08.43)
        2:36.37 (28.03)   3:09.60 (1:01.26)     3:35.51 (25.91)     4:05.05 (55.45)
 
Event 2  Boys 400 Yard Medley Relay
===============================================================================
    School                                               Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Florida Southern College-FL  'A'                  3:15.58    3:22.07   11  
     1) Palacios, Marco 22              2) Rowe, Spencer L 22             
     3) Lima, Edson S 20                4) Marin, Jesus J 22              
                  23.59       49.18 (49.18)     1:15.34 (26.16)     1:46.08 (56.90)
        2:08.78 (22.70)     2:36.07 (49.99)     2:57.80 (21.73)     3:22.07 (46.00)
  2 Indian River State College-FL  'A'                     NT    3:25.16    4  
     1) Stojmenovic, Stefan 21          2) Emslie, Craig 19               
     3) Nakano, Shota 20                4) Wise, Adam J 20                
                2:10.79   2:38.99 (2:38.99)     3:25.16 (46.17)     3:25.16 (46.17)
  3 Indian River State College-FL  'B'                     NT    3:30.11    2  
     1) Hartley, Danny J 20             2) Marten, Serginni L 21          
     3) Davis, Rawley C 18              4) Craven, Erle B 21              
                  25.76       53.52 (53.52)     1:20.25 (26.73)     1:51.88 (58.36)
        2:15.73 (23.85)     2:43.30 (51.42)     3:05.10 (21.80)     3:30.11 (46.81)
  4 Florida Southern College-FL  'B'                       NT    3:32.36  
     1) Coleman, Evan M 19              2) Jasso, Luis A 18               
     3) Merrill, Richie K 19            4) Rojas, Luis R 24               
                  25.83       53.81 (53.81)     1:09.38 (15.57)     1:52.45 (58.64)
        2:16.67 (24.22)     2:45.91 (53.46)     3:08.22 (22.31)     3:32.36 (46.45)
 
Event 3  Girls 1000 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Fris, Elizabeth A         19 Southern-FL         10:20.11   10:36.28    9  
                  29.95     1:01.47 (31.52)     1:33.52 (32.05)     2:05.58 (32.06)
        2:37.89 (32.31)     3:09.72 (31.83)     3:41.63 (31.91)     4:13.55 (31.92)
        4:45.81 (32.26)     5:18.10 (32.29)     5:49.79 (31.69)     6:21.35 (31.56)
        6:52.96 (31.61)     7:24.76 (31.80)     7:56.67 (31.91)     8:28.15 (31.48)
        9:00.16 (32.01)     9:32.17 (32.01)    10:04.51 (32.34)    10:36.28 (31.77)
  2 Burns, Heather M          20 Southern-FL         10:24.16   10:41.61    4  
                  29.50     1:00.96 (31.46)     1:32.99 (32.03)     2:04.94 (31.95)
        2:37.02 (32.08)     3:09.00 (31.98)     3:40.94 (31.94)     4:13.03 (32.09)
        4:44.96 (31.93)     5:17.18 (32.22)     5:48.97 (31.79)     6:20.88 (31.91)
        6:52.97 (32.09)     7:25.13 (32.16)     7:57.71 (32.58)     8:30.52 (32.81)
        9:03.18 (32.66)     9:36.08 (32.90)    10:09.14 (33.06)    10:41.61 (32.47)
  3 Lynch, Hannah B           18 Indian River-FL           NT   10:47.83    3  
                  29.35     1:00.70 (31.35)     1:32.80 (32.10)     2:05.10 (32.30)
        2:37.82 (32.72)     3:10.35 (32.53)     3:42.54 (32.19)     4:15.23 (32.69)
        4:47.41 (32.18)     5:20.08 (32.67)     5:53.29 (33.21)     6:26.79 (33.50)
        6:59.99 (33.20)     7:33.53 (33.54)     8:06.66 (33.13)     8:39.07 (32.41)
        9:12.26 (33.19)     9:45.33 (33.07)    10:17.04 (31.71)    10:47.83 (30.79)
  4 McClendon, Riley E        19 Southern-FL         10:46.34   11:01.94    2  
                  30.46     1:03.50 (33.04)     1:36.93 (33.43)     2:10.44 (33.51)
        2:43.87 (33.43)     3:17.13 (33.26)     3:50.06 (32.93)     4:22.91 (32.85)
        4:55.64 (32.73)     5:28.70 (33.06)     6:01.65 (32.95)     6:34.62 (32.97)
        7:07.56 (32.94)     7:40.74 (33.18)     8:14.25 (33.51)     8:47.94 (33.69)
        9:21.96 (34.02)     9:55.73 (33.77)    10:29.21 (33.48)    11:01.94 (32.73)
  5 Rowan, Madi M             19 Southern-FL         10:55.88  x11:08.83  
                                                    2:42.30 ( )                    
                                3:15.44 ( )     3:48.86 (33.42)     4:22.01 (33.15)
        4:55.14 (33.13)     5:28.71 (33.57)     6:02.25 (33.54)     6:36.06 (33.81)
        7:09.78 (33.72)     7:43.97 (34.19)     8:18.08 (34.11)     8:52.30 (34.22)
        9:26.46 (34.16)    10:00.70 (34.24)    10:35.09 (34.39)    11:08.83 (33.74)
  6 Cronen, Hannah E          19 Indian River-FL           NT   11:18.05    1  
                  30.30     1:03.34 (33.04)     1:36.63 (33.29)     2:10.30 (33.67)
        2:44.12 (33.82)     3:18.03 (33.91)     3:52.10 (34.07)     4:25.85 (33.75)
        5:00.02 (34.17)     5:34.40 (34.38)     6:08.72 (34.32)     6:43.10 (34.38)
        7:17.58 (34.48)     7:52.15 (34.57)     8:26.90 (34.75)     9:01.44 (34.54)
        9:35.83 (34.39)    10:10.59 (34.76)    10:44.70 (34.11)    11:18.05 (33.35)
 
Event 4  Boys 1000 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Tolosa, Juan              20 Southern-FL          9:09.36    9:39.97    9  
                  26.79       55.66 (28.87)     1:24.88 (29.22)     1:54.68 (29.80)
        2:24.24 (29.56)     2:53.41 (29.17)     3:22.50 (29.09)     3:51.56 (29.06)
        4:20.84 (29.28)     4:50.14 (29.30)     5:19.25 (29.11)     5:48.22 (28.97)
        6:17.29 (29.07)     6:46.29 (29.00)     7:15.32 (29.03)     7:44.18 (28.86)
        8:13.12 (28.94)     8:42.18 (29.06)     9:11.38 (29.20)     9:39.97 (28.59)
  2 Garrastazu, Raul A        20 Southern-FL          9:23.17    9:44.53    4  
                  26.77       55.98 (29.21)     1:25.47 (29.49)     1:54.97 (29.50)
        2:24.64 (29.67)     2:54.21 (29.57)     3:23.75 (29.54)     3:53.17 (29.42)
        4:22.71 (29.54)     4:52.32 (29.61)     5:21.35 (29.03)     5:50.43 (29.08)
        6:19.62 (29.19)     6:48.87 (29.25)     7:18.24 (29.37)     7:47.67 (29.43)
        8:17.38 (29.71)     8:46.60 (29.22)     9:15.79 (29.19)     9:44.53 (28.74)
  3 Nielsen, Matt D           19 Indian River-FL           NT    9:55.65    3  
                  27.03       56.33 (29.30)     1:26.00 (29.67)     1:55.69 (29.69)
        2:25.27 (29.58)     2:55.12 (29.85)     3:24.77 (29.65)     3:54.39 (29.62)
        4:24.09 (29.70)     4:53.73 (29.64)     5:23.16 (29.43)     5:53.13 (29.97)
        6:23.44 (30.31)     6:53.89 (30.45)     7:24.08 (30.19)     7:54.55 (30.47)
        8:25.02 (30.47)     8:55.14 (30.12)     9:25.68 (30.54)     9:55.65 (29.97)
  4 Santos, Ronald B          19 Indian River-FL           NT   10:32.33    2  
                  27.26       56.04 (28.78)     1:25.79 (29.75)     1:55.32 (29.53)
        2:24.98 (29.66)     2:55.00 (30.02)     3:26.04 (31.04)     3:57.70 (31.66)
        4:30.04 (32.34)     5:02.71 (32.67)     5:35.58 (32.87)     6:08.30 (32.72)
        6:42.25 (33.95)     7:15.78 (33.53)     7:46.95 (31.17)     8:20.51 (33.56)
        8:53.97 (33.46)     9:27.70 (33.73)    10:01.29 (33.59)    10:32.33 (31.04)
 
Event 5  Girls 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Crenshaw, Alli S          20 Southern-FL          1:49.38    1:54.17    9  
                  27.30       55.90 (28.60)     1:24.91 (29.01)     1:54.17 (29.26)
  2 Breault, Peyton C         19 Southern-FL          1:53.48    1:56.67    4  
                  27.64       57.12 (29.48)     1:26.92 (29.80)     1:56.67 (29.75)
  3 Halfast, Rebecca L        20 Indian River-FL           NT    1:58.98    3  
                  27.84       57.56 (29.72)     1:27.83 (30.27)     1:58.98 (31.15)
  4 Neely, Sarah E            19 Indian River-FL           NT    2:01.37    2  
                  27.99       58.66 (30.67)     1:30.09 (31.43)     2:01.37 (31.28)
  5 Rose, Lily M              20 Southern-FL          1:54.82    2:05.25    1  
                  28.53       59.01 (30.48)     1:31.38 (32.37)     2:05.25 (33.87)
  6 Carpenter, Laura N        19 Southern-FL          1:58.02   x2:06.19  
                  28.91     1:01.41 (32.50)     1:33.99 (32.58)     2:06.19 (32.20)
 
Event 6  Boys 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Marin, Jesus J            22 Southern-FL          1:37.99    1:41.25    9  
                  23.53       48.85 (25.32)     1:14.78 (25.93)     1:41.25 (26.47)
  2 Wise, Adam J              20 Indian River-FL           NT    1:42.18    4  
                  23.76       49.60 (25.84)     1:15.46 (25.86)     1:42.18 (26.72)
  3 Wathen, Alec F            21 Southern-FL          1:43.50    1:44.97    3  
                  24.94       51.58 (26.64)     1:18.04 (26.46)     1:44.97 (26.93)
  4 Lake, Dylan P             21 Southern-FL               NT    1:45.18    2  
                  24.91       51.20 (26.29)     1:18.08 (26.88)     1:45.18 (27.10)
  5 Adan, Bradley             19 Indian River-FL           NT    1:46.55    1  
                  25.06       52.31 (27.25)     1:19.50 (27.19)     1:46.55 (27.05)
  6 Thoman, Brandon R         21 Indian River-FL           NT    1:47.10  
                  24.77       51.56 (26.79)     1:19.05 (27.49)     1:47.10 (28.05)
  7 Basting, Parker J         19 Southern-FL               NT   x1:52.03  
                  25.15       52.73 (27.58)     1:22.18 (29.45)     1:52.03 (29.85)
 
Event 7  Girls 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Gouge, Kelsey E           20 Southern-FL            23.57      24.03    9  
  2 Ley, Cassie S             19 Southern-FL            24.52      24.79    4  
  3 Yearout, Kaitlyn M        20 Indian River-FL           NT      25.34    3  
  4 Aubley, Britt G           18 Southern-FL            24.55      25.42    2  
  5 Haney, Leah C             20 Southern-FL            24.76     x25.90  
  6 Flores, Briana M          20 Indian River-FL           NT      26.45    1  
 
Event 8  Boys 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Gutierrez, Allan G        21 Southern-FL            20.50      20.96    9  
  2 Gimenez, Diego            19 Southern-FL            20.72      21.39    4  
  3 Lima, Edson S             20 Southern-FL            20.86      21.58    3  
  4 Timonera, Bryce P         19 Indian River-FL           NT      21.67    2  
  5 Sedacca, Joey R           19 Indian River-FL           NT      21.75    1  
  6 Craven, Erle B            21 Indian River-FL           NT      21.94  
  7 Latham, Collin F          20 Southern-FL            21.11     x22.48  
  8 Szakovits, Dan J          21 Indian River-FL           NT     x22.87  
 
Event 9  Girls 200 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Caraballo, Barbara        19 Indian River-FL           NT    2:06.38    9  
  2 Burns, Morgan D           20 Southern-FL          2:06.96    2:11.38    4  
                  29.48     1:04.62 (35.14)     1:40.92 (36.30)     2:11.38 (30.46)
  3 Jacobi, Olivia P          19 Indian River-FL           NT    2:13.19    3  
                  29.84     1:03.95 (34.11)     1:42.15 (38.20)     2:13.19 (31.04)
  4 Whittenburg, Jacinda D    19 Southern-FL          2:06.34    2:13.22    2  
                  29.12     1:03.87 (34.75)     1:42.61 (38.74)     2:13.22 (30.61)
  5 Gavin, Kourtney C         20 Southern-FL          2:10.87    2:15.53    1  
                  29.15     1:03.56 (34.41)     1:43.69 (40.13)     2:15.53 (31.84)
  6 Grinnell, Lauren E        19 Indian River-FL           NT    2:17.93  
                  30.02     1:06.07 (36.05)     1:45.52 (39.45)     2:17.93 (32.41)
 
Event 10  Boys 200 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Rojas, Luis R             24 Southern-FL          1:50.54    1:54.23    9  
                  24.94       53.68 (28.74)     1:27.18 (33.50)     1:54.23 (27.05)
  2 Poti, Quinn A             19 Indian River-FL           NT    1:56.43    4  
  3 Rowe, Spencer L           22 Southern-FL          1:59.58    2:01.78    3  
                  26.51       58.62 (32.11)     1:33.36 (34.74)     2:01.78 (28.42)
  4 Coleman, Evan M           19 Southern-FL          1:56.13    2:02.21    2  
                  26.08       56.98 (30.90)     1:33.96 (36.98)     2:02.21 (28.25)
  5 Olano, Juan S             19 Indian River-FL           NT    2:02.72    1  
                  26.60       59.52 (32.92)     1:34.96 (35.44)     2:02.72 (27.76)
  6 York, Mason T             20 Southern-FL               NT   x2:05.71  
                  26.92     1:00.25 (33.33)     1:35.67 (35.42)     2:05.71 (30.04)
  7 Joossens, Conner G        19 Indian River-FL           NT    2:06.38  
                  26.13     1:00.39 (34.26)     1:37.25 (36.86)     2:06.38 (29.13)
  8 Nakano, Shota             20 Indian River-FL           NT   x2:08.39  
                  27.25     1:00.89 (33.64)     1:37.19 (36.30)     2:08.39 (31.20)
 
Event 11  Girls 100 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Loh, Christina Y          19 Indian River-FL           NT      57.78    9  
  2 Gavin, Kourtney C         20 Southern-FL            58.43      59.83    4  
                  28.56       59.83 (31.27)                                        
  3 Ballard, Alex M           19 Southern-FL            57.54    1:02.02    3  
                  28.79     1:02.02 (33.23)                                        
  4 Rowan, Madi M             19 Southern-FL          1:03.23    1:02.06    2  
                  29.22     1:02.06 (32.84)                                        
  5 Aubley, Britt G           18 Southern-FL          1:00.88   x1:02.46  
                  28.81     1:02.46 (33.65)                                        
  6 Cronen, Hannah E          19 Indian River-FL           NT    1:05.46    1  
                  31.24     1:05.46 (34.22)                                        
 
Event 12  Boys 100 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Stojmenovic, Stefan       21 Indian River-FL           NT      50.00    9  
  2 Lima, Edson S             20 Southern-FL            48.32      50.29    4  
                  23.68       50.29 (26.61)                                        
  3 Davis, Rawley C           18 Indian River-FL           NT      52.39    3  
                  24.81       52.39 (27.58)                                        
  4 Thoman, Brandon R         21 Indian River-FL           NT      52.48    2  
                  24.36       52.48 (28.12)                                        
  5 Jasso, Luis A             18 Southern-FL               NT      53.56    1  
                  25.49       53.56 (28.07)                                        
  6 Merrill, Richie K         19 Southern-FL            52.42      53.94  
                  25.00       53.94 (28.94)                                        
  7 Joossens, Conner G        19 Indian River-FL           NT     x54.60  
                  25.91       54.60 (28.69)                                        
 
Event 13  Girls 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Gouge, Kelsey E           20 Southern-FL            50.84      52.56    9  
                  25.31       52.56 (27.25)                                        
  2 Sims, Leah B              18 Indian River-FL           NT      54.54    4  
                  26.62       54.54 (27.92)                                        
  3 Halfast, Rebecca L        20 Indian River-FL           NT      55.07    3  
  4 Haney, Leah C             20 Southern-FL            54.55      55.43    2  
                  26.50       55.43 (28.93)                                        
  5 Kaufmann, Allie E         18 Southern-FL            53.60      56.25    1  
                  27.23       56.25 (29.02)                                        
  6 Carpenter, Laura N        19 Southern-FL            54.78     x57.85  
                  27.65       57.85 (30.20)                                        
 
Event 14  Boys 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Gutierrez, Allan G        21 Southern-FL            45.13      46.14    9  
                  21.74       46.14 (24.40)                                        
  2 Emslie, Craig             19 Indian River-FL           NT      46.59    4  
  3 Marin, Jesus J            22 Southern-FL            45.54      46.94    3  
                  22.64       46.94 (24.30)                                        
  4 Lake, Dylan P             21 Southern-FL               NT      48.31    2  
                  23.70       48.31 (24.61)                                        
  5 Szakovits, Dan J          21 Indian River-FL           NT      48.90    1  
                  23.67       48.90 (25.23)                                        
  6 Adan, Bradley             19 Indian River-FL           NT      49.37  
                  23.63       49.37 (25.74)                                        
  7 Sedacca, Joey R           19 Indian River-FL           NT     x49.70  
                  23.70       49.70 (26.00)                                        
  8 Latham, Collin F          20 Southern-FL            47.01     x49.91  
                  23.36       49.91 (26.55)                                        
 
Event 15  Girls 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Lovemore, Tayla E         19 Indian River-FL           NT      57.47    9  
  2 Breault, Peyton C         19 Southern-FL          1:00.53      59.96    4  
                  29.57       59.96 (30.39)                                        
  3 Rose, Lily M              20 Southern-FL            58.38    1:00.43    3  
                  29.95     1:00.43 (30.48)                                        
  4 Yearout, Kaitlyn M        20 Indian River-FL           NT    1:01.17    2  
                  30.10     1:01.17 (31.07)                                        
  5 Flores, Briana M          20 Indian River-FL           NT    1:01.97    1  
                  30.09     1:01.97 (31.88)                                        
  6 Ballard, Alex M           19 Southern-FL            58.53    1:03.87  
                  30.75     1:03.87 (33.12)                                        
  7 Carden, Catie E           22 Southern-FL          1:01.82   x1:04.54  
                  31.18     1:04.54 (33.36)                                        
 
Event 16  Boys 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Palacios, Marco           22 Southern-FL            48.73      50.37    9  
                  24.30       50.37 (26.07)                                        
  2 Timonera, Bryce P         19 Indian River-FL           NT      50.95    4  
  3 Rojas, Luis R             24 Southern-FL            49.98      52.06    3  
                  25.49       52.06 (26.57)                                        
  4 Gimenez, Diego            19 Southern-FL            49.08      52.09    2  
                  24.98       52.09 (27.11)                                        
  5 Coleman, Evan M           19 Southern-FL            51.41     x53.45  
                  53.52           53.45 ( )                                        
  6 Hartley, Danny J          20 Indian River-FL           NT      56.54    1  
                  27.33       56.54 (29.21)                                        
 
Event 17  Girls 500 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Crenshaw, Alli S          20 Southern-FL          4:51.35    5:06.60    9  
                  29.01     1:00.09 (31.08)     1:31.19 (31.10)     2:02.07 (30.88)
        2:32.61 (30.54)     3:03.01 (30.40)     3:33.57 (30.56)     4:04.49 (30.92)
        4:35.74 (31.25)     5:06.60 (30.86)                                        
  2 Neely, Sarah E            19 Indian River-FL           NT    5:11.50    4  
  3 Fris, Elizabeth A         19 Southern-FL          5:03.56    5:12.70    3  
                  29.53     1:00.94 (31.41)     1:32.76 (31.82)     2:04.59 (31.83)
        2:36.47 (31.88)     3:07.96 (31.49)     3:39.49 (31.53)     4:10.92 (31.43)
        4:42.29 (31.37)     5:12.70 (30.41)                                        
  4 Burns, Heather M          20 Southern-FL          5:00.80    5:14.54    2  
                  29.31     1:00.74 (31.43)     1:32.65 (31.91)     2:04.48 (31.83)
        2:36.62 (32.14)     3:08.25 (31.63)     3:39.84 (31.59)     4:11.72 (31.88)
        4:43.28 (31.56)     5:14.54 (31.26)                                        
  5 Lynch, Hannah B           18 Indian River-FL           NT    5:17.61    1  
                  29.36     1:00.29 (30.93)     1:31.98 (31.69)     2:03.75 (31.77)
        2:35.80 (32.05)     3:07.96 (32.16)     3:40.94 (32.98)     4:13.62 (32.68)
        4:46.63 (33.01)     5:17.61 (30.98)                                        
  6 Jacobi, Olivia P          19 Indian River-FL           NT    5:19.06  
                  29.86     1:01.89 (32.03)     1:34.24 (32.35)     2:06.57 (32.33)
        2:39.05 (32.48)     3:11.23 (32.18)     3:43.79 (32.56)     4:16.13 (32.34)
        4:48.31 (32.18)     5:19.06 (30.75)                                        
  7 Lynch, Grace E            18 Indian River-FL           NT   x5:20.28  
                  29.27     1:00.80 (31.53)     1:33.05 (32.25)     2:05.08 (32.03)
        2:37.52 (32.44)     3:10.46 (32.94)     3:43.53 (33.07)     4:16.80 (33.27)
        4:49.46 (32.66)     5:20.28 (30.82)                                        
  8 McClendon, Riley E        19 Southern-FL          5:11.65   x5:21.30  
                  29.79     1:01.94 (32.15)     1:34.55 (32.61)     2:07.28 (32.73)
        2:39.95 (32.67)     3:12.56 (32.61)     3:45.05 (32.49)     4:17.52 (32.47)
        4:49.92 (32.40)     5:21.30 (31.38)                                        
 
Event 18  Boys 500 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Poti, Quinn A             19 Indian River-FL           NT    4:37.86    9  
  2 Garrastazu, Raul A        20 Southern-FL          4:38.61    4:37.93    4  
                  25.48       53.47 (27.99)     1:21.56 (28.09)     1:49.67 (28.11)
        2:18.20 (28.53)     2:46.73 (28.53)     3:15.29 (28.56)     3:43.93 (28.64)
        4:12.47 (28.54)     4:37.93 (25.46)                                        
  3 Tolosa, Juan              20 Southern-FL          4:23.89    4:45.79    3  
                  26.33       54.04 (27.71)     1:22.92 (28.88)     1:52.19 (29.27)
        2:21.60 (29.41)     2:50.30 (28.70)     3:19.00 (28.70)     3:47.99 (28.99)
        4:16.89 (28.90)     4:45.79 (28.90)                                        
  4 Nielsen, Matt D           19 Indian River-FL           NT    4:46.75    2  
                  25.77       54.21 (28.44)     1:23.53 (29.32)     1:53.04 (29.51)
        2:22.38 (29.34)     2:50.98 (28.60)     3:20.09 (29.11)     3:49.67 (29.58)
        4:18.82 (29.15)     4:46.75 (27.93)                                        
  5 Wathen, Alec F            21 Southern-FL          4:46.53    4:48.73    1  
                  26.67       55.58 (28.91)     1:24.64 (29.06)     1:54.15 (29.51)
        2:23.44 (29.29)     2:52.48 (29.04)     3:21.67 (29.19)     3:50.76 (29.09)
        4:19.85 (29.09)     4:48.73 (28.88)                                        
  6 Santos, Ronald B          19 Indian River-FL           NT    4:57.21  
                  25.63       53.98 (28.35)     1:22.86 (28.88)     1:52.43 (29.57)
        2:22.11 (29.68)     2:52.79 (30.68)     3:23.16 (30.37)     3:54.31 (31.15)
        4:25.80 (31.49)     4:57.21 (31.41)                                        
  7 Olano, Juan S             19 Indian River-FL           NT   x5:00.00  
                  26.90       55.85 (28.95)     1:25.46 (29.61)     1:55.73 (30.27)
        2:26.76 (31.03)     2:57.29 (30.53)     3:28.02 (30.73)     3:58.62 (30.60)
        4:29.59 (30.97)     5:00.00 (30.41)                                        
  8 Basting, Parker J         19 Southern-FL          5:14.21   x5:03.11  
                  27.35       57.37 (30.02)     1:27.66 (30.29)     1:58.70 (31.04)
        2:29.37 (30.67)     2:59.97 (30.60)     3:30.47 (30.50)     4:01.49 (31.02)
        4:32.74 (31.25)     5:03.11 (30.37)                                        
 
Event 19  Girls 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Loh, Christina Y          19 Indian River-FL           NT    1:05.38    9  
  2 Burns, Morgan D           20 Southern-FL          1:06.66    1:07.15    4  
                  32.22     1:07.15 (34.93)                                        
  3 Grinnell, Lauren E        19 Indian River-FL           NT    1:07.52    3  
                  32.26     1:07.52 (35.26)                                        
  4 Ley, Cassie S             19 Southern-FL          1:04.98    1:08.16    2  
                  32.61     1:08.16 (35.55)                                        
  5 Jacobi, Olivia P          19 Indian River-FL           NT    1:09.03    1  
                  32.63     1:09.03 (36.40)                                        
  6 Whittenburg, Jacinda D    19 Southern-FL          1:06.27    1:09.93  
                  33.44     1:09.93 (36.49)                                        
 
Event 20  Boys 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Craven, Erle B            21 Indian River-FL           NT      57.17    9  
                  27.01       57.17 (30.16)                                        
  2 Jasso, Luis A             18 Southern-FL            59.16      57.94    4  
                  27.51       57.94 (30.43)                                        
  3 Marten, Serginni L        21 Indian River-FL           NT      57.99    3  
                  27.13       57.99 (30.86)                                        
  4 Emslie, Craig             19 Indian River-FL           NT      58.46    2  
  5 Rowe, Spencer L           22 Southern-FL            56.78      58.69    1  
                  27.82       58.69 (30.87)                                        
  6 York, Mason T             20 Southern-FL            59.12    1:01.45  
                  28.95     1:01.45 (32.50)                                        
  7 Nakano, Shota             20 Indian River-FL           NT   x1:01.52  
                  29.39     1:01.52 (32.13)                                        
  8 Pliss, Daniel A           19 Southern-FL          1:02.79   x1:05.10  
                  30.25     1:05.10 (34.85)                                        
 
Event 21  Girls 200 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    School                                               Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Indian River State College-FL  'A'                     NT    1:37.60   11  
     1) Lovemore, Tayla E 19            2) Caraballo, Barbara 19          
     3) Sims, Leah B 18                 4) Yearout, Kaitlyn M 20          
                  24.05       48.19 (24.14)     1:12.64 (24.45)     1:37.60 (24.96)
  2 Florida Southern College-FL  'A'                  1:33.97    1:38.75    4  
     1) Aubley, Britt G 18              2) Kaufmann, Allie E 18           
     3) Crenshaw, Alli S 20             4) Breault, Peyton C 19           
                  25.01       49.40 (24.39)     1:14.21 (24.81)     1:38.75 (24.54)
  3 Florida Southern College-FL  'B'                       NT    1:42.41    2  
     1) Burns, Heather M 20             2) Carpenter, Laura N 19          
     3) Fris, Elizabeth A 19            4) McClendon, Riley E 19          
                  26.09       52.26 (26.17)     1:17.50 (25.24)     1:42.41 (24.91)
  4 Indian River State College-FL  'B'                     NT    1:45.15  
     1) Flores, Briana M 20             2) Lynch, Grace E 18              
     3) Lynch, Hannah B 18              4) Cronen, Hannah E 19            
                  26.56       52.56 (26.00)     1:18.44 (25.88)     1:45.15 (26.71)
 
Event 22  Boys 200 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    School                                               Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Florida Southern College-FL  'A'                  1:20.52    1:24.10   11  
     1) Gutierrez, Allan G 21           2) Latham, Collin F 20            
     3) Gimenez, Diego 19               4) Palacios, Marco 22             
                  20.95       42.17 (21.22)     1:03.17 (21.00)     1:24.10 (20.93)
  2 Indian River State College-FL  'A'                     NT    1:24.97    4  
     1) Timonera, Bryce P 19            2) Wise, Adam J 20                
     3) Stojmenovic, Stefan 21          4) Hartley, Danny J 20            
                  21.36       42.06 (20.70)     1:02.85 (20.79)     1:24.97 (22.12)
  3 Florida Southern College-FL  'B'                       NT    1:27.81    2  
     1) Garrastazu, Raul A 20           2) Wathen, Alec F 21              
     3) Tolosa, Juan 20                 4) Lake, Dylan P 21               
                  21.76       43.76 (22.00)     1:06.35 (22.59)     1:27.81 (21.46)
  4 Indian River State College-FL  'B'                     NT    1:28.02  
     1) Adan, Bradley 19                2) Poti, Quinn A 19               
     3) Szakovits, Dan J 21             4) Davis, Rawley C 18             
                  22.53       44.26 (21.73)     1:06.02 (21.76)     1:28.02 (22.00)
  5 Indian River State College-FL  'C'                     NT   x1:31.52  
     1) Marten, Serginni L 21           2) Sedacca, Joey R 19             
     3) Thoman, Brandon R 21            4) Santos, Ronald B 19            
                  23.65       46.33 (22.68)     1:08.64 (22.31)     1:31.52 (22.88)
 
                   Women - Team Rankings - Through Event 22                    
 
  1. Florida Southern College            109   2. Indian River State College           96
 
                    Men - Team Rankings - Through Event 22                     
 
  1. Florida Southern College            127   2. Indian River State College           77