Date Tournament (Host | Course) Location Results Links
September
Mon. 21 at AFLAC/Cougar Invitational (Columbus State) Columbus, GA (CC of Columbus) 3rd of 16 teams
Tue. 22 at AFLAC/Cougar Invitational (Columbus State) Columbus, GA (CC of Columbus) T3rd of 16 teams
Mon. 28 at Saint Leo Invitational (Saint Leo) Dade City (Lake Jovita Golf & CC) 6th of 16 teams
Tue. 29 at Saint Leo Invitational (Saint Leo) Dade City (Lake Jovita Golf & CC) T-5th of 16 teams
 
October
Mon. 12 at Guy Harvey Invitational (Nova Southeastern) Palm Beach Gardens (PGA National) T9th of 18 teams
Tue. 13 at Guy Harvey Invitational (Nova Southeastern) Palm Beach Gardens (PGA National) 3rd of 18 teams
Mon. 26 at The McDonough Cup (Rollins) Orlando (Rio Pinar CC) 2nd of 22 teams
Tue. 27 at The McDonough Cup (Rollins) Orlando (Rio Pinar CC) 4th of 22 teams
 
February
Mon. 8 Matlock Collegiate Classic (Florida Southern) Lakeland (Lone Palm Golf Club) T-4th of 15 teams
Tue. 9 Matlock Collegiate Classic (Florida Southern) Lakeland (Lone Palm Golf Club) T-5th of 15 teams
Mon. 29 at South/Southeast Super Regional Preview (Saint Leo) Howey-In-The-Hills (Mission Inn Resort) 2nd of 18 teams
 
March
Tue. 1 at South/Southeast Super Regional Preview (Saint Leo) Howey-In-The-Hills (Mission Inn Resort) 5th of 18 teams
Sun. 13 at Southeastern Collegiate (Valdosta State) Valdosta, GA (Kinderlou Forest Golf Club) 1st of 18 teams
Mon. 14 at Southeastern Collegiate (Valdosta State) Valdosta, GA (Kinderlou Forest Golf Club) 2nd of 18 teams
Tue. 15 at Southeastern Collegiate (Valdosta State) Valdosta, GA (Kinderlou Forest Golf Club) 1st of 18 teams
Mon. 21 at Bobcat Invitational (Georgia College) Eatonton, GA (Golf Club at Cuscowilla) 3rd of 17 teams
Tue. 22 at Bobcat Invitational (Georgia College) Eatonton, GA (Golf Club at Cuscowilla) 2nd of 17 teams
 
April
Sun. 17 at SSC Championships Day 1 (Barry) % Key Biscayne (Crandon Golf at Key Biscayne) T3rd of 9 teams
Mon. 18 at SSC Championships Day 2 (Barry) % Key Biscayne (Crandon Golf at Key Biscayne) 3rd of 9 teams
Tue. 19 at SSC Championships Day 3 (Barry) % Key Biscayne (Crandon Golf at Key Biscayne) 3rd of 9 teams
 
May
Mon. 2 at NCAA South/Southeast Super Regional (Round 1) % Howey-In-The-Hills (Mission Inn Resort) T7th of 20 teams
Tue. 3 at NCAA South/Southeast Super Regional (Round 2) % Howey-In-The-Hills (Mission Inn Resort) 3rd of 20 teams
Wed. 4 at NCAA South/Southeast Super Regional (Round 3) % Howey-In-The-Hills (Mission Inn Resort) 3rd of 20 teams
Tue. 17 at NCAA Division II National Finals (Round 1) % Denver, CO (Green Valley Ranch Golf Club) T-2nd of 20 teams
  Denver, CO (Green Valley Ranch Golf Club)
Wed. 18 at NCAA Division II National Finals (Round 2) % Denver, CO (Green Valley Ranch Golf Club) 4th of 20 teams
  Denver, CO (Green Valley Ranch Golf Club)
Thu. 19 at NCAA Division II National Finals (Round 3) % Denver, CO (Green Valley Ranch Golf Club) 3rd of 20 teams
  Denver, CO (Green Valley Ranch Golf Club)
Fri. 20 at NCAA Division II National Match Play Quarterfinals vs. Cal Baptist % Denver, CO (Green Valley Ranch Golf Club) FSC, 3-to-2
  Denver, CO (Green Valley Ranch Golf Club)
  at NCAA Division II National Match Play Semifinals vs. Chico State % Denver, CO (Green Valley Ranch Golf Club) Chico State, 4-to-1
  Denver, CO (Green Valley Ranch Golf Club)
 
September
Sat. 10 Rod Myers Invitational Durham, NC 13th of 14 teams (2nd round)
  (Duke: Duke University GC)
Sun. 11 Rod Myers Invitational Durham, NC t-11th of 14 teams (FINAL)
  (Duke: Duke University GC)
Mon. 19 Saint Leo Invitational Dade City, FL 1st of 12 teams (2nd round)
  (Saint Leo: Lake Jovita Golf & CC)
Tue. 20 Saint Leo Invitational Dade City, FL 1st of 12 teams (FINAL)
  (Saint Leo: Lake Jovita Golf & CC)
 
October
Mon. 3 National Preview Invitational Kissimmee, FL 2nd of 18 teams (2nd round)
  (Saint Leo: Reunion GC)
Tue. 4 National Preview Invitational Kissimmee, FL 2nd of 18 teams (FINAL)
  (Saint Leo: Reunion GC)
Mon. 24 GolfRank Invitational Palm Beach Gardens, FL 6th of 10 teams (2nd round)
  (Nova Southeastern: PGA National)
Tue. 25 GolfRank Invitational Palm Beach Gardens, FL 7th of 10 teams (FINAL)
  (Nova Southeastern: PGA National)
 
February
Mon. 13 Matlock Collegiate Classic Lakeland, FL (Lone Palm GC) 7th of 15 teams (2nd round)
Tue. 14 Matlock Collegiate Classic Lakeland, FL (Lone Palm GC) 5th of 15 teams (FINAL)
 
March
Mon. 6 Panther Invitational Melbourne, FL 1st of 15 teams (2nd round)
  (Florida Tech: Duran GC)
Tue. 7 Panther Invitational Melbourne, FL 1st of 15 teams (FINAL)
  (Florida Tech: Duran GC)
Sun. 12 Southeastern Collegiate Valdosta, GA 4th of 18 teams (1st round)
  (Valdosta State: Kinderlou Forest GC)
Mon. 13 Southeastern Collegiate Valdosta, GA t-5th of 18 teams (2nd round)
  (Valdosta State: Kinderlou Forest GC)
Tue. 14 Southeastern Collegiate Valdosta, GA 5th of 18 teams (FINAL)
  (Valdosta State: Kinderlou Forest GC)
Mon. 20 Bobcat Invitational Eatonton, GA t-5th of 17 teams (2nd round)
  (Georgia College: Cuscowilla)
Tue. 21 Bobcat Invitational Eatonton, GA 6th of 17 teams (FINAL)
  (Georgia College: Cuscowilla)
 
April
Mon. 3 Battle at the Shores Miami Beach, FL 6th of 16 teams (2nd round)
  (Barry: Normandy Shores GC)
Tue. 4 Battle at the Shores Miami Beach, FL 8th of 16 teams (FINAL)
  (Barry: Normandy Shores GC)
Sun. 23 Sunshine State Conference Championships % Melbourne, FL t-2nd of 10 teams (1st round)
  (Florida Tech: Duran GC)
Mon. 24 Sunshine State Conference Championships % Melbourne, FL t-3rd of 10 teams (2nd round)
  (Florida Tech: Duran GC)
Tue. 25 Sunshine State Conference Championships % Melbourne, FL 5th of 10 teams (FINAL)
  (Florida Tech: Duran GC)
 
May
Mon. 8 NCAA Division II South/Southeast Regional % Muscle Shoals, AL 3rd of 20 teams (1st round)
  (North Alabama: The Fighting Joe)
Tue. 9 NCAA Division II South/Southeast Regional % Muscle Shoals, AL 3rd of 20 teams (2nd round)
  (North Alabama: The Fighting Joe)
Wed. 10 NCAA Division II South/Southeast Regional % Muscle Shoals, AL 2nd of 20 teams (FINAL)
  (North Alabama: The Fighting Joe)
Mon. 22 NCAA Division II National Finals % Kissimmee, FL 4th of 20 teams (1st round)
  (Reunion Resort)
Tue. 23 NCAA Division II National Finals % Kissimmee, FL 4th of 20 teams (2nd round)
  (Reunion Resort)
Wed. 24 NCAA Division II National Finals % Kissimmee, FL 2nd of 20 teams (3rd round)
  (Reunion Resort)
Thu. 25 NCAA Division II National Finals (Match Play QF vs. Ferris State) % Kissimmee, FL Won 5-0
  (Reunion Resort)
  NCAA Division II National Finals (Match Play SF vs. West Florida) % Kissimmee, FL Won, 3-2
  Reunion Resort
Fri. 26 NCAA Division II National Finals (Championship Match vs. Lynn) % Kissimmee, FL Won, 3-2
  (Reunion Resort)
 
September
Mon. 18 Griffin Invitational Bowling Green, FL 6th of 15 teams (2nd round)
  (Saint Leo: Streamsong Resort)
Tue. 19 Griffin Invitational Bowling Green, FL 4th of 15 teams (FINAL)
  (Saint Leo: Streamsong Resort)
 
October
Mon. 9 GolfRank Invitational Palm Beach Gardens, FL 2nd of 12 teams (2nd round)
  (Nova Southeastern: PGA National)
Tue. 10 GolfRank Invitational Palm Beach Gardens, FL 3rd of 12 teams (FINAL)
  (Nova Southeastern: PGA National)
Mon. 16 Copperhead Championship Palm Harbor, FL t-3rd of 15 teams (2nd round)
  (West Florida: Innisbrook Resort & Golf Club)
Tue. 17 Copperhead Championship Palm Harbor, FL 1st of 15 teams (FINAL)
  (West Florida: Innisbrook Resort & Golf Club)
Mon. 30 Miami Intercollegiate Doral, FL 2nd of 14 teams (2nd round)
  (Nova Southeastern: Trump National Doral)
Tue. 31 Miami Intercollegiate Doral, FL 2nd of 14 teams (FINAL)
  (Nova Southeastern: Trump National Doral)
 
February
Mon. 12 Matlock Collegiate Classic Lakeland, FL 1st of 15 teams (2nd round)
  (Florida Southern: Lone Palm GC)
Tue. 13 Matlock Collegiate Classic Lakeland, FL 1st of 15 teams (FINAL)
  (Florida Southern: Lone Palm GC)
 
March
Sun. 4 Panther Invitational Melbourne, FL 1st of 11 teams (1st round)
  (Florida Tech: Duran GC)
Mon. 5 Panther Invitational Melbourne, FL 1st of 11 teams (2nd round)
  (Florida Tech: Duran GC)
Tue. 6 Panther Invitational Melbourne, FL 1st of 11 teams (FINAL)
  (Florida Tech: Duran GC)
Sun. 11 Southeastern Collegiate Valdosta, GA t-6th of 18 teams (1st round)
  (Valdosta State: Kinderlou Forest GC)
Mon. 12 Southeastern Collegiate Valdosta, GA t-4th of 18 teams (2nd round)
  (Valdosta State: Kinderlou Forest GC)
Tue. 13 Southeastern Collegiate Valdosta, GA t-5th of 18 teams (FINAL)
  (Valdosta State: Kinderlou Forest GC)
Mon. 19 Bobcat Invitational Eatonton, GA 3rd of 15 teams (2nd round)
  (Georgia College: Cuscowilla on Lake Oconee)
Tue. 20 Bobcat Invitational Eatonton, GA 4th of 15 teams (FINAL)
  (Georgia College: Cuscowilla on Lake Oconee)
 
April
Mon. 2 Battle at the Shores Miami Beach, FL 1st of 18 teams (2nd round)
  (Barry: Normandy Shores GC)
Tue. 3 Battle at the Shores Miami Beach, FL 1st of 18 teams (FINAL)
  (Barry: Normandy Shores GC)
Sun. 22 Sunshine State Conference Championships % Davie, FL 3rd of 11 teams (1st round)
  (Nova Southeastern: Grande Oaks GC)
Mon. 23 Sunshine State Conference Championships % Davie, FL 1st of 11 teams (2nd round)
  (Nova Southeastern: Grande Oaks GC)
Tue. 24 Sunshine State Conference Championships % Davie, FL 2nd of 11 teams (FINAL)
  (Nova Southeastern: Grande Oaks GC)
 
May
Mon. 7 NCAA Division II South Super Regional % Conover, NC t-5th of 20 teams (1st round)
  (Lenoir-Rhyne: Rock Barn GC)
Tue. 8 NCAA Division II South Super Regional % Conover, NC t-2nd of 20 teams (2nd round)
  (Lenoir-Rhyne: Rock Barn GC)
Wed. 9 NCAA Division II South Super Regional % Conover, NC 2nd of 20 teams (FINAL)
  (Lenoir-Rhyne: Rock Barn GC)
Mon. 21 NCAA Division II National Finals % Muscle Shoals, AL 3rd of 20 teams (1st round)
  (North Alabama: The Fighting Joe)
Tue. 22 NCAA Division II National Finals % Muscle Shoals, AL 3rd of 20 teams (2nd round)
  (North Alabama: The Fighting Joe)
Wed. 23 NCAA Division II National Finals % Muscle Shoals, AL 1st of 20 teams (3rd round)
  (North Alabama: The Fighting Joe)
Thu. 24 NCAA D-II National Quarterfinal vs. Lincoln Memorial % Muscle Shoals, AL W, 4-0-1
  (North Alabama: The Fighting Joe)
  NCAA D-II National Semifinal vs. West Florida % Muscle Shoals, AL L, 3-1-1
  (North Alabama: The Fighting Joe)
 
September
Sat. 8 Rod Myers Invitational Durham, NC 11th of 13 teams (2nd round)
  (Duke: Duke University GC)
Sun. 9 Rod Myers Invitational Durham, NC 11th of 13 rounds (FINAL)
  (Duke: Duke University GC)
Mon. 24 Cougar Invitational Columbus, GA t-4th of 17 teams (2nd round)
  (Columbus State: Country Club of Columbus)
Tue. 25 Cougar Invitational Columbus, GA 2nd of 17 teams (FINAL)
  (Columbus State: Country Club of Columbus)
 
October
Mon. 15 Copperhead Championship Palm Harbor, FL t-12th of 16 teams (2nd round)
  (West Florida: Innisbrook Resort & Golf Club)
Tue. 16 Copperhead Championship Palm Harbor, FL t-9th of 16 teams (FINAL)
  (West Florida: Innisbrook Resort & Golf Club)
Mon. 22 Otter Invitational Seaside, CA t-8th of 17 teams (2nd round)
  (CSU Monterey Bay: Bayonet)
Tue. 23 Otter Invitational Seaside, CA 5th of 17 teams (FINAL)
  (CSU Monterey Bay: Bayonet)
 
February
Mon. 11 Matlock Collegiate Classic Lakeland, FL 5th of 15 teams (2nd round)
  (Florida Southern: Lone Palm GC)
Tue. 12 Matlock Collegiate Classic Lakeland, FL t-4th of 15 teams (FINAL)
  (Florida Southern: Lone Palm GC)
Mon. 18 Newberry Invitational Kiawah Island, SC 1st of 18 teams (2nd round)
  (Newberry: The Ocean Course)
Tue. 19 Newberry Invitational Kiawah Island, SC 2nd of 18 teams (FINAL)
  (Newberry: The Ocean Course)
Sat. 23 vs. Columbia Orlando, FL W, 584-603
  (Rio Pinar GC)
 
March
Sun. 10 Southeastern Collegiate Valdosta, GA t-16th of 18 teams (1st round)
  (Valdosta State: Kinderlou Forest GC)
Mon. 11 Southeastern Collegiate Valdosta, GA 13th of 18 teams (2nd round)
  (Valdosta State: Kinderlou Forest GC)
Tue. 12 Southeastern Collegiate Valdosta, GA t-12th of 18 teams (FINAL)
  (Valdosta State: Kinderlou Forest GC)
Mon. 18 Bobcat Invitational Eatonton, GA 2nd of 15 teams (2nd round)
  (Georgia College: Cuscowilla on Lake Oconee)
Tue. 19 Bobcat Invitational Eatonton, GA 2nd of 15 teams (FINAL)
  (Georgia College: Cuscowilla on Lake Oconee)
 
April
Mon. 1 Argonaut Invitational Pensacola, FL 13th of 17 teams (2nd round)
  (West Florida: Pensacola CC)
Tue. 2 Argonaut Invitational Pensacola, FL t-9th of 17 teams (FINAL)
  (West Florida: Pensacola CC)
Sun. 14 Sunshine State Conference Championships % Saint Leo, FL 5th of 11 teams (1st round)
  (Tampa: Lake Jovita Golf & CC-North Course)
Mon. 15 Sunshine State Conference Championships % Saint Leo, FL 4th of 11 teams (2nd round)
  (Tampa: Lake Jovita Golf & CC-North Course)
Tue. 16 Sunshine State Conference Championships % Saint Leo, FL 4th of 11 teams (FINAL)
  (Tampa: Lake Jovita Golf & CC-North Course)
 
May
Thu. 9 NCAA Division II South/Southeast Super Regional % Howey-In-The-Hills, FL 8th of 20 teams (1st round)
  (Rollins: Mission Inn Resort)
Fri. 10 NCAA Division II South/Southeast Super Regional % Howey-In-The-Hills, FL 4th of 20 teams (2nd round)
  (Rollins: Mission Inn Resort)
Sat. 11 NCAA Division II South/Southeast Super Regional % Howey-In-The-Hills, FL 4th of 20 teams (FINAL)
  (Rollins: Mission Inn Resort)
Mon. 20 NCAA Division II National Finals % Daniels, WV t-14th of 20 teams (1st round)
  (The Resort at Glade Springs)
Tue. 21 NCAA Division II National Finals % Daniels, WV t-8th of 20 teams (2nd round)
  (The Resort at Glade Springs)
Wed. 22 NCAA Division II National Finals % Daniels, WV 4th of 20 teams (FINAL)
  (The Resort at Glade Springs)
Thu. 23 NCAA Division II National Quarterfinal vs. Trevecca Nazarene # % Daniels, WV W, 3-1-1
  (The Resort at Glade Springs)
  NCAA Division II National Semifinals vs. Lincoln Memorial # % Daniels, WV L, 2-3
  (The Resort at Glade Springs)
# Exhibition
% Post season
Bold team: Home event