Composite Schedule

March 2020
Schedule for the month of March 2020
Sunday Monday Tuesday Wednesday Thursday Friday Saturday
1
at Florida State University Show - IHSA Regular Season
All Day

vs Tiffin
@ Hilton Head, S.C.
2:00 PM
2
vs Clarion
@ Hilton Head, S.C.
8:30 AM

vs Queens (N.C.)
1:00 PM
3
vs UT Martin
10:00 AM

vs Lander
12:00 PM

vs UT Martin
12:00 PM

vs Chestnut Hill
12:00 PM

vs Lander
2:00 PM
4

vs Grand Valley St.
1:00 PM

vs Saint Rose
6:00 PM

vs Kentucky Wesleyan
6:00 PM
5
vs Concordia (N.Y.)
12:00 PM
6
vs Battle on the Bay
@ St. Petersburg, Fla.
TBA

vs Battle on the Bay
@ St. Petersburg, Fla.
TBA

vs Regis (Colo.)
12:00 PM

vs Tampa
6:00 PM

vs Northwood
6:00 PM
7
vs Battle on the Bay
@ St. Petersburg, Fla.
TBA

vs Battle on the Bay
@ St. Petersburg, Fla.
TBA

vs Northwood
11:00 AM

vs Tampa
1:00 PM

vs Tampa
3:00 PM

vs Daemen
4:00 PM
8
vs Southeastern Intercollegiate

vs Southern N.H.
12:00 PM

vs Northwood
3:00 PM

vs Mount Olive
4:00 PM
9
vs Peggy Kirk Bell Invitational

vs Southeastern Intercollegiate
10
vs Peggy Kirk Bell Invitational

vs Southeastern Intercollegiate

vs Bluefield St.
3:00 PM

vs Hillsdale
3:00 PM

vs Winona State
6:00 PM
11
at NCAA Championships
10:00 AM

vs Bluefield St.
3:00 PM

vs Butler
4:00 PM

vs Minn. Duluth
5:00 PM


vs Minn. Duluth
7:00 PM
12
at NCAA Championships
10:00 AM

vs Tarleton State
3:00 PM

vs Texas-Tyler
3:00 PM

vs Frostburg St.
@ Baltimore, Md. | Homewood Field
7:30 PM
13
at NCAA Championships
10:00 AM

vs Northwood
4:00 PM

vs Eckerd
6:00 PM

at Montevallo
7:00 PM
14
at NCAA Championships
10:00 AM

at University of Florida Show - IHSA Regular Season
All Day

vs Tusculum
10:00 AM

vs Auburn Montgomery
11:00 AM

at Chestnut Hill
12:00 PM


vs Eckerd
1:00 PM

at Montevallo
1:00 PM

vs Eckerd
3:00 PM

vs Lake Sumter State
6:00 PM
15
at IHSA Regional Championships
All Day

at Montevallo
11:00 AM
16
vs Bobcat Invitational
17
vs Bobcat Invitational

vs St. Michael's
6:00 PM

vs St. Michael's
8:00 PM
18
at Saint Leo
3:00 PM
19
at Saint Leo
3:00 PM

vs West Georgia
5:00 PM

vs West Georgia
7:00 PM
20
at Lynn
3:00 PM

vs West Virginia St.
3:00 PM

vs Eckerd
6:00 PM
21
vs Stevenson
10:00 AM

vs Palm Beach Atlantic
12:00 PM

at Lynn
12:00 PM

at Florida Tech
1:00 PM

vs Eckerd
1:00 PM

at Lynn
2:00 PM

vs LaGrange
2:00 PM

vs Eckerd
4:00 PM
22
23
vs Barry Invitational
24
vs Barry Invitational

vs Saint Leo
3:00 PM

vs North Georgia
3:00 PM

vs North Georgia
3:00 PM

vs Lincoln Memorial
5:00 PM

25
vs Eckerd
3:00 PM

vs Eckerd
3:00 PM
26
27
vs Rollins
6:00 PM

vs Florida Tech
6:00 PM
28
at IHSA Zone 5 Finals
All Day

vs Tampa
10:00 AM

at Embry-Riddle (FL)
1:00 PM

vs Palm Beach Atlantic
1:00 PM

vs Rollins
1:00 PM

vs Florida Tech
1:00 PM

vs Palm Beach Atlantic
2:00 PM

at Rollins
2:00 PM

vs Rollins
3:00 PM

vs Florida Tech
4:00 PM
29
30
31
at Eckerd
3:00 PM
1
vs Embry-Riddle
3:00 PM

at Palm Beach Atlantic
3:00 PM

at Embry-Riddle (FL)
7:00 PM

vs Florida Tech
7:30 PM
2
3
at Barry
3:00 PM

vs Embry-Riddle
3:00 PM

at Embry-Riddle
6:00 PM

at Embry-Riddle
6:00 PM
4
at Palm Beach Atlantic
TBA


at Embry-Riddle
1:00 PM

at Embry-Riddle
2:00 PM

at Embry-Riddle
3:00 PM

at Palm Beach Atlantic
3:00 PM