Composite Schedule

September 2018
Sunday Monday Tuesday Wednesday Thursday Friday Saturday
26
27
28
29
30
No. 21 Flagler
Final
L, 1-3

Trinity Baptist
Final
W, 6-0
31
No. 4 Ferris State
Final
W, 3-1

Drury
Final
W, 3-0
1
Holloway Park Preseason Festival
8:15 am
1st place

Holloway Park Preseason Festival
7:30 am
1st place

at Shorter
Final
W, 3-0

Catawba
Final
W, 3-1

at USC Aiken
Final
W, 1-0

West Texas A&M
Final
W, 3-0
2
at Georgia College
Final
L, 0-2
3
Montevallo
Final
W, 5-0
4
Eckerd
Final
W, 3-2
5
at Lynn
Final
W, 3-0
6
7
at Valdosta St.
Final
L, 0-2
8
vs Rod Myers Invitational
All Day
11th of 13 teams (2nd round)

Georgia Tech (Qualifying // Round 1)
FINAL
L, 1-2

at Saint Leo
Final
L, 2-3
9
vs Rod Myers Invitational
All Day
11th of 13 rounds (FINAL)

East Carolina (Qualifying // Round 2)
FINAL
L, 1-2

Delta State
Final - 2OT
T, 1-1

Newberry
Final
W, 3-0
10
11
12
13
14
vs Lady Falcon Invitational
All Day
t-2nd of 10 teams (1st round)

at Palm Beach Atlantic Invitational
TBA

at Lynn
Final
L, 2-3
15
at Embry-Riddle Classic
7:20 am
2nd place

at Embry-Riddle Classic
7:20 am
2nd place

vs Lady Falcon Invitational
All Day
2nd of 10 teams (2nd round)

North Carolina (Qualifying // Round 3)
FINAL
W, 2-0

Texas Tech (Qualifying // Round 4)
FINAL
L, 0-2

NC State (Qualifying // Round 5)
FINAL
W, 2-0

Florida Tech (Qualifying // Round 6)
FINAL
W, 2-0

at Palm Beach Atlantic Invitational
TBA

at Barry
Final
L, 0-3

at No. 15 Lynn
Final - OT
W, 2-1

Lynn
Final
L, 0-1
16
vs Lady Falcon Invitational
All Day
2nd of 10 teams (FINAL)

Charlotte (Qualifying // Round 7)
FINAL
L, 0-2

at Palm Beach Atlantic Invitational
TBA
17
18
19
at Rollins
Final
L, 1-2

No. 14 Rollins
Final
W, 2-0
20
21
at ITA South Regional Championships
TBA

at ITA South Regional Championships
TBA

Embry-Riddle
Final
W, 3-2
22
vs Battle at Old South
All Day
1st of 17 teams (1st round)

at ITA South Regional Championships
TBA

at ITA South Regional Championships
TBA

Florida Tech
Final
W, 3-0

Saint Leo
Final
W, 3-0

at Saint Leo
Final
W, 3-1
23
vs Battle at Old South
All Day
2nd of 17 teams (FINAL)

Purdue (Open Season // Match 1)
FINAL
L, 1-2

at ITA South Regional Championships
TBA
24
vs Cougar Invitational
All Day
t-4th of 17 teams (2nd round)
25
vs Cougar Invitational
All Day
2nd of 17 teams (FINAL)

at Flagler
Final
W, 3-0
26
27
28
at Queen City Invitational
5:00 pm
5th place

at Queen City Invitational
5:30 pm
5th place

No. 9 Palm Beach Atlantic
Final
W, 3-1
29
Nova Southeastern
Final
W, 3-0

Tampa
Final
L, 2-3

at Tampa
Final
W, 1-0
30
South Carolina (Open Season // Match 2)
FINAL
W, 2-0

USC (Open Season // Match 3)
FINAL
L, 2-1

Grand Canyon (Open Season // Match 4)
FINAL
W, 2-0
1
2
Saint Leo
Final
W, 3-0
3
at Florida Tech
Final
L, 0-3

No. 24 Florida Tech
Final
L, 0-4
4
5
at Mercer Gridiron Clasic
TBA

at Mercer Gridiron Classic
TBA

at No. 8 Tampa
Final
L, 0-3
6
at Disney Cross Country Classic
8:25 am
2nd place

at Disney Cross Country Classic
7:40 am
4th place

at Mercer Gridiron Classic
TBA

at Mercer Gridiron Classic
TBA

at Rollins
Final
W, 3-0

at Nova Southeastern
Final
L, 1-2

No. 18 Nova Southeastern
Final
L, 0-4